www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Fotograf Jiří Jiroušek bude dnes vyprávět o Vltavě

2017-06-14 08:30:14 | Dům Natura ©

Jaké zážitky a dobrodružství s sebou přináší focení Vltavy a jak vnímá její proměnu v čase? O tom všem a dalším bude ve středu 14. června od 18 hodin besedovat s promítáním fotografií příbramský fotograf Jiří Jiroušek v Kongresovém sále Domu NATURA v Plzeňské ulici. Právě zde je od prosince 2016 otevřena jeho výstava Nebeské Česko.

Foto

(Foto Jiří Jiroušek)

„Jde o třetí besedu Jiřího Jirouška, která se bude tentokráte týkat Vltavy,“ uvedl Mgr. Jan Ruml, ředitel Ekologického centra Orlov o.p.s. Cyklus přednášek Jiřího Jirouška uzavírá plánovaná setkání s tímto příbramským fotografem a paraglidistou. Vstupné na besedu je 50 korun. Účastníci si mohou zároveň prohlédnout i všechny expozice Domu Natura zdarma.

„Zamiloval jsem si Vltavu. Je nádherná v každé své části. Na Šumavě svou hrdost sbírá, na Lipně sílí, dlouho její divokost hlídají skály. U Mělníka se s Labem vznešeně zasnoubí. Z leteckého pohledu je nezaměnitelná, výjimečná,“ říká Jiří Jiroušek.

Vltava spolu s Brdy tvoří nejčastější cíl výletů Jiřího Jirouška. Měl možnost létat v alpských zemích, měl možnost fotografovat v Rusku v okolí Moskvy, nechyběly severské státy, fotil na pobřeží Atlantiku a zúčastnil se i expedice s létáním nad Saharou, ale jak sám říká: „Nejraději to mám u nás doma. Česká republika má mnoho tváři a Vltava ukazuje svoji rozmanitost od pramenů až k soutoku s Labem.”


Dům Natura ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

Doporučujeme!

Spolek ve čtvrtek

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka