www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Dobříšská kultura v dubnu

2018-03-22 07:40:10 | Kulturní středisko Dobříš, Mgr. Jindřiška Kastnerová ©

Expediční kamera - filmový festival, Holky na tahu - nová travesti show skupin Techtle Mechtle a Kočky, Luboš Andršt a Energit - jazzrocková legenda, Drahá mama/Dear Alice - divadelní pořad v rámci festivalu Americké jaro 2018, což je scénické čtení z dopisů výjimečných žen Charlotty a Alice Garrigue Masarykových... Podrobný program.

Foto

Scénické čtení z dopisů výjimečných žen Charlotty a Alice Garrigue Masarykových.
(Zdroj foto: Kulturní středisko Dobříš)

Kultura - duben 2018

5.4. Expediční kamera - filmový festival
Mezinárodní filmový festival EXPEDIČNÍ KAMERA je celovečerní promítání filmů o dobrodružství, divoké přírodě, poznávání nového, o extrémních zážitcích i sportech.
Obvykle čtyřhodinové pásmo filmů z celého světa.
19:30 - Zahájení festivalu
19:35 - začátek 1. promítacího bloku: Oči boha - kajakářská expedice (Německo, 31 min.) • Nefritové vody - závod (Nový Zéland, 26 min.) • Teória šťastna - lezení (SR, 36 min.)
21:35 - začátek 2. promítacího bloku: Back to Heights - slackline (ČR, 15 min.) • DugOut - expedice (VB, 53 min.) • Oddaný - volné potápění (Norsko, 8 min.). Více informací o filmech na https://www.hedvabnastezka.cz/expedicni-kamera/filmy/
23:00 - Ukončení festivalu
Společenský sál KD, čtvrtek 5. dubna od 19.30 hod. Vstupné: Základní: 100,- Kč, snížené - děti, studenti (do 26 let), senioři a ZTP: 50,- Kč.

7.4. Swing band Dobříš
Zveme vás do KD na další z oblíbených koncertů tohoto orchestru Přijďte si poslechnout kvalitní swingovou muziku v podání oblíbeného Swing bandu Dobříš a jeho sólistů.
Společenský sál KD Dobříš, sobota 7. dubna 2018 od 19.00 hodin. Stolová úprava. Vstupné dobrovolné.

11.4. Holky na tahu - nová travesti show skupin Techtle Mechtle a Kočky
Pro novou jarní sezónu 2018 přizvala travesti skupina Techtle Mechtle ke spolupráci profesionální travesti skupinu Kočky, která už 15 let vystupuje po celé České republice. Pořádně rozjetá párty Holky na tahu nabídne řadu známých písniček, scének a zpěvaček i zpěváků. Těšit se můžete na Hanku Zagorovou v podání slečny Dolores, Cher jako opravdovou od slečny Stacey, nestárnoucí skupinu Abba v podání slečen Cathrin a Giny, Bonnie Tyler slečny Kelly, Naďu Urbánkovou, Helenu Vondráčkovou, Věru Bílou, Lucii Bílou a řadu dalších dam, které rozhodně na správné párty nemohou chybět.
Společenský sál KD, středa 11. dubna 2018 od 19. 00 hod. Vstupné: předprodej - 270,-Kč, v den akce 290,- Kč. Předprodej vstupenek v Trafice u Davida.

13.4. Luboš Andršt a Energit - jazzrocková legenda
Legendární československá rocková skupina Energit, která se kolem kytaristy Luboše Andršta zformovala v sedmdesátých letech, nahlásila po třiatřiceti letech návrat. Punc výjimečnosti jí ve své době dodávaly velké hudebních osobnosti, (vedle Andršta to byl Ivan Khunt, Jaroslav "Erno" Šedivý a Vladimír Padrůněk),které v ní působily.V současné době hraje Energit ve složení Luboš Andršt (kytara), Jan Holeček (zpěv, varhany Hammond), Vladimír "Guma" Kulhánek (baskytara) a Jiří Zelenka (bicí). Loni tato sestava splatila dávný dluh a vydala album příznačně nazvané "Time’s Arrow", na kterém se kapela vrací ke starým skladbám, které existovaly v podobě demonahrávek.
Společenský sál KD, pátek 13. dubna od 20.00 hod. Vstupné:180,- (předprodej) a 200,- (na místě). Předprodej vstupenek v Trafice u Davida, Dobříš. Rezervace vstupenek pro zájemce, kteří nejsou z Dobříše na tel.:318521302.

18.4. Drahá mama/Dear Alice - divadelní pořad v rámci festivalu Americké jaro 2018
Scénické čtení z dopisů výjimečných žen Charlotty a Alice Garrigue Masarykových.
V podání vynikajících divadelních a filmových hereček Daniely Kolářové (dlouholeté členky Divadla na Vinohradech) a Máši Málkové (pražské divadelní scény, filmy např.: Fotograf, Obsluhoval jsem anglického krále a dal.) ožije korespondence matky a dcery z let 1915–1916, kdy byla Alice vězněna ve Vídni. Dramaturgie: Lucie Němečková, režie: Zuzana Buriánová. Akci pořádají Kulturní středisko Dobříš a Ústav pro česko-americké vztahy, z.ú. v rámci festivalu Americké jaro. Pořad je příspěvkem k 100. výročí založení ČSR.
Společenský sál KD, středa 18. dubna 2018 od 19.30 hod. Vstupné: 1.- 6. ř.: 180,- Kč; 7.- 11. ř.:150,- Kč. Předprodej vstupenek v Informačním středisku Dobříš.

26.4. Vernisáž výstavy: Petr Kšajt, Vědomí absurdity - kresby
Ve výstavním sále KD Dobříš představí poprvé svou volnou tvorbu výtvarník, propagační grafik, textař a amatérský hudebník Petr Kšajt.
Pražský rodák vystudoval Střední umělecko-průmyslovou školu na Žižkově, obor scénické techniky pro film divadlo a televizi. Po ukončení studií pracoval v kresleném filmu ve studiu Bratři v triku a ve filmových atelierech na Barrandově. Poté se již věnoval práci propagačního grafika. Již několik let zastává funkci Art Directora v pražském grafickém studiu Atoll Communications. Žije v obci Stará Huť u Dobříše.
Své volné výtvarné tvorbě se věnuje v intervalech po celou dobu. Na jeho výstavě uvidíte soubor figurálních kreseb a z části i kreseb abstraktnějších. Na figurálních kresbách Petra Kšajta je člověk vnímán jako jedinec, pohybující se mimo společenské a reálné souvislosti. Vnímá své prožitky a pohled na svět bez jakékoli konvence a racionálního přemýšlení. Proto v jeho životě dochází k deformaci reality až po absurdnost situací.
Výstavní sál KD Dobříš. Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 26. dubna 2018 od 18.30 hod. Výstava potrvá do neděle 27.5. 2018. Otevřeno po – čt 8.30 - 16 hod., pátek a sobota zavřeno, ne 14 - 16 hod. Vstup zdarma!

29.4. Taneční čaje
Společenské setkání všech bez rozdílu věku. Hrají a zpívají Patronky, Tři v tom a dal... Na všechny se velmi těší pořadatelé z Okrašlovacího spolku Dobříš.
Společenský sál KD, neděle 29. dubna 2018 od 17 hodin, vstupné dobrovolné.

Připravujeme na květen
12. - 18.5. Festival ochotnických souborů
29. 5. Dobříšské májové slavnosti (celodenní program pro malé i velké, hlavní hosté: kapely Eddie Stoilow a Supergroup CZ, biker Damjan Siriški a dal.)
31.5. Jiří Brodina - vernisáž výstavy obrazů

Skupina Energit


Kulturní středisko Dobříš, Mgr. Jindřiška Kastnerová ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka