www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Dobříš vás zve na řadu zajímavých kulturních akcí

2019-03-21 08:44:07 | Mgr. Jaroslav Hodrment ©

Duben zahájí koncert židovské hudby, následuje elektropopová kapela Midi Lidi, Podbrdské národní divadlo opět dává Goldflamovu ru "Doma u Hitlerů". Koncert rockové kapely Gaia Mesiah a její tour Excellent Mistake můžeme navštívit 26. dubna...

Foto

Dominika Weiss Hošková a Jiří Hošek.
(Zdroj foto Kulturní středisko Dobříš)

Kultura - duben 19

4.4. Židovská hudba a klezmer pro violoncello - koncert
DOMINIKA WEISS HOŠKOVÁ – violoncello, JIŘÍ HOŠEK – violoncello, varhany
Na programu skladby Ernsta Blocha, Jřiho Hoška, Max Christiana Friedricha Brucha, Davida Poppera a dal.
Úryvky z knihy Helgy Weissové "Deník 1938-1945" přednesou studenti Gymnázia Karla Čapka
Dominika Weiss Hošková začala hrát na violoncello ve čtyřech letech. Po studiích na Pražské konzervatoři (prof. V. Jírovec, prof. V. Kočí) a soukromých lekcích u prof. Miloše Sádla pokračovala na Akademii múzických umění v Praze, kde absolvovala magisterské studium ve třídě svého otce doc. Jiřího Hoška. V současnosti studuje v Izraeli na Jerusalem Academy of Music and Dance. Mimo jiné získala absolutní vítězství ve všeoborové smyčcové soutěži "The competition in memory of David Gritz" v Izraeli a 1. cenu v "The Rose Choron Chamber Music Competition" v roce 2009.
Jiří Hošek je pokládán za jednu z nejvýraznějších postav interpretačního umění současnosti. Hru na violoncello studoval u Pravoslava Sádla na Konzervatoři v Praze (1970 - 75) a prof. Miloše Sádla na Hudební fakultě AMU. Je docentem Hudební fakulty AMU v Praze, kde 20 let pedagogicky působil v letech 1994-2014. Kritika oceňuje na Hoškově hře zvláště brilantní techniku a oduševnělý výraz. Za propagaci Žižkova vyjádřenou zejména hudebním festivalem Nekonvenční žižkovský podzim, který založil a organizuje od roku 1997
Výstavní sál KD Dobříš, čtvrtek 4. dubna 2019 od 19.30 hod. Vstupné: 150,- Kč; studenti, důchodci a ZTP: 120,- Kč. Vstupenky zakoupíte na místě v den koncertu. Rezervace na tel. č. 318521302.

12.4. Midi Lidi - koncert
Elektropopová kapela Midi Lidi vznikla v roce 2006 na troskách seskupení Krásný Stěhovák Gerard & Sexuální nábytek. V roce 2007 Midi Lidi vydali album "Čekání na robota" u brněnského labelu X production. Album bylo nominováno na cenu Anděl 2007. Díky úspěchu alba u české a slovenské kritiky i u posluchačů začala kapela často koncertovat a od té doby vydala další tři alba. Poslední album Give Masterpiece a Chance vyšlo v roce 2016. Kromě toho také skládají filmovou hudbu (Protektor, Polski film, Prezident Blaník) či hudbu k seriálům (Kancelář Blaník, Žrouti). Kapela ve složení Petr Marek (zpěv, elektronika, klávesy), Prokop Holoubek (zpěv, bicí, klávesy, klarinet, kytara), Tom Kelar (zpěv, bicí) a Markéta Lisá (zpěv, elektronika, klávesy, saxofon) spolupracuje také s dalšími vizuálními umělci.
Společenský sál KD Dobříš, pátek 12. dubna 2019 od 20.30 hod. Vstupné: 200,- (předprodej) a 230,- (na místě). Předprodej vstupenek v trafice U Davida. Rezervace vstupenek pro zájemce, kteří nejsou z Dobříše, na tel.: 318 521 302.

20.4. Arnošt Goldflam: Doma u Hitlerů
Hraje Podbrdské národní divadlo
6 minipříběhů, které spojuje postava Adolfa Hitlera, je poněkud neortodoxním pohledem na nejproslulejšího zločince dějin. Goldflamovy groteskní apokryfy zřetelně zesměšňují současnou vlnu dokumentárních rekonstrukcí Hitlerovy životní cesty i konce, zbavují Hitlera jakékoli démoničnosti, vidí ho zcela jako soukromou osobu, jejíž tužby a cíle jsou obyčejné i bizarní, z části ovšem i poněkud hrůzné.
Společenský sál KD Dobříš, sobota 20. dubna 2019 od 19.31 hod. Vstupné: 100,- (předprodej od 1.4. v Trafice u Davida a v jednotě COOP v Malé Hraštici) a 120,- (na místě).

26.4. Gaia Mesiah - tour Excellent Mistake
Kapela Gaia Mesiah působila až do roku 2008 na tuzemské rockové scéně jako zjevení. Divoká Marka a její nespoutané kolegyně Morella a Misha si svojí neuvěřitelnou energií pravidelně podmaňovaly davy fanoušků. Gaia Mesiah se po dvanácti letech 1. února přihlásila s dlouho očekávaným albem Excellent Mistake. Tato převážně dámská formace přetavila nashromážděnou energii v barevnou desku a nyní ji v plné síle vypouští na turné. Na desce stejně jako na pódiu dominuje charisma, nespoutaná živelnost i screaming Marky Rybin. Výjimečný drajv i skvěle zvládnuté muzikantské řemeslo, to jsou atributy, které definují hru i pódiový projev téhle kapely. Navzdory rozdílnosti osobností, hudebních i obecně lidských kořenů, vše zapadá do sebe přesně, tak jak má. Posíleni různými hudebními i životními zkušenostmi předvádí Gaia Mesiah dospělejší a přece stejně živelně nespoutaný vír energie jako kdysi. Josh Stewart se přestěhoval z Austrálie do Prahy a tak je jasné, že Gaia Mesiah je definitivně zpět, navíc v plné síle.
Společenský sál KD Dobříš, pátek 26. dubna 2019 od 20.30 hod. Vstupné: 250,- (předprodej v trafice U Davida) a 280,- (on-line na www.GoOut.cz ).

27.4. Vernisáž - IX. salon výtvarníků Dobříšska
Tradičního výtvarného salonu, který se vždy těší velkému zájmu veřejnosti, se tento rok zúčastní více než 40 vystavujících, profesionálních i amatérských výtvarníků z našeho regionu. Letošní ročník se opět uskuteční na volné výtvarné téma. Výtvarníci tak mohli popustit uzdu své fantazie a představí témata a výtvarné techniky, které je oslovují a jsou jim blízké. Většinu vystavených děl budou tvořit obrazy, dále pak výšivky, krajky, dřevořezby, keramika a jiné objekty z rozličných materiálů.  Věříme, že i letošní salon bude vítanou příležitostí k příjemnému setkání tvůrčích osobností našeho regionu. Výstavu již tradičně uvede Mgr. Jaroslav Slanec. O hudební doprovod se postará nadějná dobříšská muzikantka Anna Vtípilová.
Výstavní sál KD Dobříš. Vernisáž výstavy se uskuteční v sobotu 27. dubna 2019 od 18 hodin. Výstava potrvá do neděle 26. května 2019. Otevřeno: PO – ČT 8.30-16.00 hod., NE 14.00 - 16.00 hod. a během Dobříšských májových slavností, 18. 5., od 13 do 19 h. Vstup zdarma. 

28.4. Taneční čaje
Společenské setkání všech bez rozdílu věku. Hrají a zpívají Patronky, Tři v tom a dal... Na všechny se velmi těší pořadatelé z Okrašlovacího spolku Dobříš.
Společenský sál KD, neděle 28. dubna 2019 od 17 hodin, vstupné dobrovolné.

TVOŘIVÉ ODPOLEDNE v Muzeu hraček Dobříš
Téma: Velikonoční vejce.
Neděle 14. 4. 2019
Tvořit budeme: od 12.30 do 16.00 hod.
Cena: 20 Kč děti, 30 Kč dospělí. Přineste si svá vyfouknutá vajíčka. Ostatní materiál v ceně!

Připravujeme na květen
10.-17.5. Divadelní festival ochotnických souborů (ve spolupráci s divadel. souborem Disk Dobříš)
18. 5. Dobříšské májové slavnosti (celodenní program pro malé i velké. Hlavní hosté: kapela YoYo Band, Anna K s kapelou, Ryby - obří loutky s hudebním doprovodem a dal.)
24.5. Festival Americké jaro - účinkuje Olga Vinokur - klavír
30.5. Vernisáž výstavy - Petr Velebil, Zdeněk Pátek a dal. (obrazy)

(Zdroj: Kulturní středisko Dobříš)


Mgr. Jaroslav Hodrment ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka