www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Dnes zasedne příbramské zastupitelstvo - přenos ON-LINE

2017-11-13 08:15:37 | Mgr. Jaroslav Hodrment ©

Jen 21 bodů má na programu dnešní jednání příbramského zastupitelstva. Některé z nich se však staly předmětem poměrně ostrých diskusí. Jedná se například o havarijní stav březohorského hřbitova, zejména hřbitovní zdi, kde město není majitelem hřbitova. Jedná se zde o vztah nájemce k pronajímateli (římskokatolická církev).

Foto

Dnes zasedne příbramské zastupitelstvo.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Dle platných právních předpisů není možné, aby město investovalo do majetku, který mu nepatří. Rada města tudíž zastupitelstvu doporučí problém řešit formou daru římskokatolické farnosti na Březových Horách, a to ve výši 150 tisíc korun. Z formálních důvodů je však nutné, aby farnost o tento dar požádala, což může být vzhledem k tomu, že obě strany dosud měly na to, co je pouhá údržba a co už je investice, rozdílný názor.

V každém případě můžeme očekávat zajímavou diskusi o tom, jaké by mělo být nejvhodnější řešení tohoto problému. Opravit jen spadlou část hřbitovní zdi, když i její další části jsou v havarijním stavu, by z dlouhodobého hlediska řešením nejvhodnějším rozhodně nebylo.

Další zajímavý bod - vstup města Příbrami do destinačního managementu Turistická oblast Brdy a Podbrdsko, z.s. Jednotné řešení problematiky destinačního managementu v Brdech po zrušení Vojenského újezdu Brdy, otevření Brd veřejnosti a založení CHKO Brdy (1.1.2016) zůstává dosud nerealizováno. Těžko můžeme tuto situaci nazvat jinak, než selhání.

Po rozkolu mezi příbramskou radnicí a Ekologickým centrem Orlov (tehdy vedeným opoziční zastupitelem za Šanci Vladimírem Králem) měl problém vyřešit Středočeský kraj. Ten však řadu měsíců nevykazoval žádnou viditelnou činnost. Poté Příbram navštívil tehdejší krajský radní Vít Rakušan (STAN), který slíbil věci urychleně řešit.

Budiž, avšak nastal další velký problém. Po nedávném zrušení krajské koalice (ANO, STAN, ODS) a podepsání nové (ANO, ČSSD za podpory KSČM) si po Vítu Rakušanovi převzala gesci nad regionálním rozvojem a cestovním ruchem hejtmanka Jaroslav Pokorná Jermanová . Budeme tedy opět muset očekávat výsledky práce, tentokrát jmenovitě hejtmanky Pokorné Jermanové. Jak dlouho budeme čekat a jak účelné a efektivní bude či nebude řešení destinačního managementu v Brdech?

Je nepochybné, že si Středočeský kraj ve věci založení destinačního managementu v Brdech zaslouží být kritizován. A to velmi důrazně. Za nečinnost, za nezaujetí jasného stanoviska, za neskutečné protahování řešení naléhavého problému. Myslím, že si krajina Brd i Podbrdska zaslouží, stejně jako podbrdská města a obce a v neposlední řadě také návštěvníci Brd z celé republiky, aby už konečně měl region jasnou koncepci a také finanční prostředky k realizaci šetrného, nevtíravého, rozumného a zároveň striktního a efektivního destinačního managementu, v civilizovaných zemích již vyzkoušeného a naprosto běžného. Také o tom se bude na jednání příbramského zastupitelstva patrně diskutovat.

Další zajímavá témata: návrh vyhlášky o místním poplatku za komunální odpad, provoz výherních hracích přístrojů v budoucím období, stav požární ochrany ve městě a další...

Program

Podklady


Mgr. Jaroslav Hodrment ©


Tato diskuse již byla ukončena.
Autor:Ať žijí herny.. :( Vloženo: 2017-11-13 22:41:47 IP: 176.98.110.***
Zklamání, nic než zklamání.. Sám voják v poli Jindřich Vařeka. Snad mu vydrží jeho elán ten necelý rok a nenechá se otrávit nesoudržností koalice a názorovou různorodostí, hraničící až s rivalitou. A to bohužel opět v koalici. Smutný pohled na povolební euforii. Zdá se, že odtržení dvou "Jidášů" hned na začátku předznamenalo těžké časy. A dnešní zastupitelstvo bylo dalším dozvukem vnitřní nejednoty. Bohužel voda na mlýn pro staré politické struktury typu Vacek, Řihák...
Autor:Karel Urban Vloženo: 2017-11-13 20:03:00 IP: 89.102.190.***
Skutečně plodná diskuse k zákazu výherních automatů, ve které chyběla zásadní pointa - co je to vlastně výherní automat. Je to nástroj, který splňuje parametry pro podnikání nebo je to prach obyčejný nástroj předem naprogramovaný na okrádání lidí? Od členů příbramského zastupitelstva bych skutečně očekával diskusi v tomto smyslu a ne jestli hráči budou dále hrát v černých hernách nebo příbramská radnice přijde o pravidelné miliony.
Autor:J. Hodrment Vloženo: 2017-11-13 18:43:16 IP: 176.98.110.***
Tonda: tak bohužel, přenos technicky zajišťuje příbramská radnice. Případné výpadky opravdu nemohu nikterak ovlivnit.
Autor:tonda Vloženo: 2017-11-13 18:31:10 IP: 176.98.110.***
pane mgr.Hodrmente.....nejde jako vždy spustit!!! jen občes máte v to pěkný b......!

REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka