www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Dnes v Příbrami proběhne ustavující zasedání

2018-11-05 11:11:47 | Mgr. Jaroslav Hodrment ©

Připomínám, že dnes, v pondělí 5. listopadu od 16 hodin v zasedací síni Úřadu práce na náměstí TGM, proběhne ustavující zasedání příbramského zastupitelstva. Záhy po zahájení jednání složí zastupitelé předepsaný slib.

Foto

Příbramský Úřad práce.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Přenos on-line podle mých informací zajištěn nebude. Jednání se nekoná na běžném místě (v budově bývalého Báňského ředitelství), ale v budově Úřadu práce, kde má zasedací síň větší kapacitu. Zde se také ustavující zasedání jednou za čtyři roky pravidelně konají. Letos asi bez hrozby bombového atentátu, neboť autor této a několika podobných výhrůžek byl již před časem policií zadržen.

Po schválení volebního řádu bude následovat volba starosty, určení počtu místostarostů a jejich volba a poté volba dalších členů Rady města.

Jelikož již proběhla řada předvolebních jednání a jednotliví leadeři volebních subjektů své postoje již dostatečně veřejně popsali, nějaké podstatné překvapení se neočekává.

Rada města pravděpodobně zůstane sedmičlenná. Pozici starosty, dvou místostarostů a dalších dvou radních nejspíše obsadí příbramské hnutí ANO. Zbývající dva posty zaujmou ODS a Příbramáci pro Příbram (PPP). Tuto variantu patrně podpoří 12 hlasů ANO plus 2(?) hlasy ODS plus 1 hlas PPP, čili celkem 15 hlasů.

Jelikož ODS svůj post v Radě města na svém grémiu oficiálně neschválila (výsledek hlasování byl totiž 3 pro a 3 proti a 1 se zdržel), zůstává otázkou, zda bude na ustavujícím zasedání ODS hlasovat jednotně.

Do opozice odejde se svými 5 členy TOP 09. V opozičních lavicích zůstane také Šance pro Příbram (2 křesla) a KSČM (2 křesla) a nově se zde ocitnou Piráti (1 křeslo), čili opozici bude patrně tvořit celkem 10 hlasů.

Jak je známo, do zastupitelstva vůbec nepostoupila ČSSD - do zastupitelských křesel tedy již neusednou známí příbramští politici Josef Řihák, Petr Větrovský nebo Juraj Molnár. Pochopitelně ani Ivan Šedivý (ODS), který ze strany vystoupil. V zastupitelstvu již také nebude místostarostka Alena Ženíšková (ANO), radní Václav Dvořák (ANO), radní Věra Kresslová (ANO) a radní Petr Stříbrnský (TOP 09), kteří do tohoto volebního období již nekandidovali. Do zastupitelstva také nepostoupil Petr Kareš (PPP). Naopak, zastupitelem se opět stává Svatopluk Chrastina, který do minulého období nepostoupil, nyní se však do zastupitelstva jako skokan roku svými preferenčními hlasy dostal z 18. místa na kandidátce a opět aspiruje na post radního.

Tolik avizovaný předpoklad, na skutečný průběh a výsledky hlasování si budeme muset počkat - ustavující zasedání bude dnes zahájeno v 16 hodin.


Mgr. Jaroslav Hodrment ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka