www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Dejme jídlu druhou šanci

2018-07-17 07:47:00 | ALKA, o.p.s., Mgr. Šárka Hájková ©

Podle statistik vyhodí každý Čech až 200 kg jídla za rok. Z druhé strany jsou mezi námi lidé, kteří nemají peníze ani na obědy pro své děti. Obecně prospěšná společnost ALKA chce přispět k řešení těchto problémů a uvádí do provozu první Komunitní lednici v Příbrami.

Foto

(Ilustrační foto archiv)

ALKA je v povědomí veřejnosti zapsána jako organizace, jejímž hlavním cílem je pomáhat lidem s postižením. Na tom se samozřejmě nic nemění. Handicapované lidi nepovažujeme za pasivní příjemce podpory, děláme vše pro to, aby za sebe naši klienti byli schopní převzít zodpovědnost do maximálně možné míry sami. Stejně přistupujeme prakticky ke všemu, co se v ALCE děje. Není proto divu, že náš tým tvoří z většiny lidé, kteří podobně přistupují i k vlastnímu životu a považují za samozřejmé aktivně se podílet na zlepšování podmínek ve své komunitě.

„Veřejné či komunitní lednice jsou projektem, který mě zaujal od samého počátku,“ říká Šárka Hájková, ředitelka ALKY a dodává: „Velmi nás těší, že můžeme přispět k tomu, aby potraviny místo směřování do popelnic pomáhaly potřebným.“

„Realizace tohoto záměru byla možná jen díky pochopení a vstřícnosti našeho pronajímatele, kterým je Oblastní nemocnice Příbram, a.s. Oblastní nemocnice Příbram poskytla prostory pro umístění komunitní lednice a zajistila připojení k elektrické síti. Jsme rádi, že jsme tak mohli napomoci tomuto zajímavému nápadu,“ řekl náměstek ON Příbram pro ekonomiku a provoz Ing. Tomáš Hadžega. Oblastní nemocnici Příbram za její pochopení pro naše aktivity velmi děkujeme.

Komunitní lednici uvedeme do ostrého provozu dne 16.7. 2018. Najdete ji v prostoru vedle našeho Nácvikového kiosku umístěného v bývalé vrátnici areálu nemocnice na Zdaboři (dříve ZÚNZ), v blízkosti zastávky MHD. O její provoz se budou starat zejména klienti Sociální rehabilitace. „Vítáme možnost zapojit naše klienty způsobem, který jim umožní poznat, že také oni sami mohou pomáhat druhému. Pravidla využívání lednice budou umístěna přímo na lednici, umístit do ní lze pouze jídlo do data spotřeby, nikoliv prošlé a samozřejmě v originálních obalech. Dále sem patří ovoce, zelenina či balené pečivo,“ říká Míša Dufková, sociální pracovnice a vedoucí této služby.

„Věříme, že Komunitní lednice poslouží jak těm, kteří nakoupí více jídla než dokáží spotřebovat a je jim ho líto vyhodit, tak těm, kteří naopak potřebují více jídla než si mohou dovolit koupit,“ uzavírá vedoucí Centra péče o handicapované Alka Mgr. Robert Dikan.

ALKA je příbramská organizace, která pomáhá lidem s různě závažným kombinovaným postižením od dětí po seniory. Máme zkušenosti s klienty s rozličnými diagnózami a tým profesionálů se srdcem na pravém místě, kteří se o ně starají. Naším cílem je umožnit každému uživateli rozvinout jeho potenciál a rodině pomoci s náročnou péčí o něj. Důraz klademe na individuální a lidský přístup, dialog s klientem a jeho rodinou a na příjemné prostředí. Fungujeme transparentně, společensky zodpovědně a s respektem k potřebám každého, kdo naši pomoc potřebuje.


ALKA, o.p.s., Mgr. Šárka Hájková ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka