David Eliáš – vítěz Českého poháru v běžeckém lyžování pro rok 2019

2019-03-08 07:34:53 | Radek Eliáš a redakce ©

David Eliáš, člen Tri Klubu Příbram, se přes zimu věnuje běžeckému lyžování a biatlonu. Stejně jako v sezoně 2018 se i letos stal mistrem České republiky a vítězem Českého poháru v běžeckém lyžování. Je to opravdu velký úspěch.

Foto

David Eliáš se stal třikrát mistrem ČR a vítězem Českého poháru v běžeckém lyžování.
(Foto Radek Eliáš)

V běhu na lyžích měl David Eliáš letošní zimní sezonu velmi vydařenou. Při prvním kole Českého poháru v Jablonci nad Nisou zvítězil v závodech volnou i klasickou technikou a připsal tak dvě důležitá vítězství.

Poté se David připravoval na druhé kolo mistrovství české republiky v běžeckém lyžování, které hostilo krkonošské Vrchlabí. Příprava nakonec přinesla přinesla své ovoce. David se stal trojnásobným mistrem České republiky v běžeckém lyžování. Zvítězil v obou individuálních závodech a společně s kamarády ze Sokola Stachy i ve štafetovém závodě.

Běžeckou sezonu završil o tomto víkendu v závodě "Hledáme nové talenty" v běžeckém lyžování a stal vítězem Českého poháru v běžeckém lyžování pro rok 2019.

A jak se dařilo v biatlonu? Tam byl David neméně úspěšný. Má za sebou šest závodů a připsal si již třetí vítězství, jedno druhé místo, jedno páté místo a jedno šesté.

Celý Český pohár se bude rozhodovat o víkendu 7.- 10. března 2019 v Novém Městě na Moravě, kde Davida čeká Mistrovství ČR. V celkovém pořadí drží zatím druhé místo. Je však připraven porvat se o tituly a vítězství. Kdyby se to povedlo, byl by historicky prvním žákem, který zvítězil v obou sportech - běhu na lyžích i biatlonu.