www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Dagmar Říhová: Perličky z jednačky

2019-01-31 10:11:54 | JUDr. Dagmar Říhová ©

Pondělí 28. ledna probíhalo příbramské zastupitelstvo, patrně po váhou odpovědnosti za projednávaný rozpočet, ve vážném a konstruktivním duchu. Oživení přinesly až body v samém závěru jednání.

Foto

Příbramská zastupitelka za Šanci pro Příbram JUDr. Dagmar Říhová.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Napětí pětisetového utkání přinesla diskuse o tom, zda na Rynečku stačí pro hravé občany jedna herna nebo zda by tam měly být dvě. Majitel domu vedl vyrovnaný souboj se zastupiteli, z nichž někteří dávali najevo, že jedna herna v dané lokalitě je víc než dost.

Občan Kozičína učinil dotaz, zda se uvažuje s vybudováním kanalizace a vodovodu v Lazci a Kozičíně. Odpověď, že se zatím uvažuje pouze s Lazcem, nebyla tím, co chtěl slyšet. Inu, Kozičín je vysoko a daleko, prapředci neměli při hledání sídla tak vysoko horolezit. Lazec bude mít možná vodu a Kozičín zatím kadibudku.

Pan Peterka upozornil na to, že některé přechody pro chodce jsou málo nebo špatně osvětlené, takže chodec je pro řidiče prakticky neviditelný. Ing. Mácha z Technických služeb ujistil přítomné, že všechny přechody jsou nasvětleny v souladu s normou. Paní Říhová vyslovila obavu, zda chodec na přechodu ocení, že byl přejet podle normy. Pan Peterka uklidnil atmosféru slibem, že zmapuje situaci na přechodech a předloží zprávu o tom, co zjistil. Pokud by ho náhodou z obcházení bolely nohy, může mapovat přechody i městskou dopravou. Až bude v Příbrami nový provozovatel dopravy, zužitkuje pan Peterka fakt, že je mladý a pružný, protože podle návrhu pana Krále by se do autobusů s plynovým pohonem mělo naskakovat, a to všemi dveřmi. Coby Příbramané se proto musíme tužit, abychom stihli naskakovat. Jedině tak nám vlak, vlastně autobus, neujede.

JUDr. Dagmar Říhová,
Šance pro Příbram


JUDr. Dagmar Říhová ©


Tato diskuse již byla ukončena.
Autor:tonda Vloženo: 2019-01-31 18:16:24 IP: 176.98.110.***
na pravničku dost špatný nahled.Bylo by dobré aby si přečetla vyhlašku o přechodech atd.Jezdi autem tak nevi. Přecházení přes silnici se uči už žaci v 1.třídách
Autor:tonda Vloženo: 2019-01-31 17:55:35 IP: 176.98.110.***
pane karkáne ve vyhlášce to je nevim proč to pišete
Autor:zdeněk karkan Vloženo: 2019-01-31 10:44:47 IP: 109.72.2.***
Tak to je dobře, že jsou takové postřehy, Co se týká přechodů pro chodce, tak bych změnil vůbec ten nesmysl, že chodec má na přechodu přednost. přejetých chodců již bylo dost, a bude hůř.

REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka