www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Czech Press Photo v Galerii Františka Drtikola

2019-01-31 08:51:59 | Galerie Františka Drtikola, Hana Ročňáková ©

Výstava vítězných a dalších vybraných fotografií a videí 24. ročníku soutěže Czech Press Photo bude k vidění v Galerii Františka Drtikola Příbram od 8. února do 31.března 2019. Zahájení se koná za přítomnosti ředitelky soutěže Veroniky Souralové ve čtvrtek 7. února 2019 v 17 hodin. Hosty přivítá Ing. Jindřich Vařeka, starosta Příbrami.

Foto

Foto Martin Kozák.
(Zdroj foto: Galerie Františka Drtikola)

Výstava v GFD Příbram je reprízou expozice na Staroměstské radnici (prosinec 2018 - leden 2019). Představí 444 fotografií a několik videí od více než 100 autorů.

Czech Press Photo je prestižní fotografická soutěž s více než dvacetiletou tradicí, která každoročně prostřednictvím nejlepších fotografií a dokumentárních filmů mapuje nejvýznamnější události uplynulého roku v mnoha oblastech života – od zpravodajských aktualit přes umění, každodenní život až po přírodu a sport. Soutěž (a následná výstava) dává možnost zveřejnit i takové fotografie, které z nejrůznějších důvodů nenašly v médiích uplatnění.

Mezinárodní porota hodnotila v roce 2018 práce 430 fotografů s trvalým bydlištěm v České a Slovenské republice s celkovým počtem 6 456 fotografií. Videosekce se zúčastnilo 26 autorů celkovým počtem 41 videí.

Výstava Czech Press Photo 2018 ukáže nejen snímek vítěze hlavní ceny „Fotografie roku“, ale také práce těch, kdo uspěli v jednotlivých kategoriích a další vybrané neoceněné fotografie.

Celkově se soutěžilo v osmi různých foto a třech video kategoriích. Soutěžit mohl každý, kdo má trvalé bydliště v Česku nebo na Slovensku. A to jak vydavatelé, agentury, odborné školy, tak i volní fotografové.

Největší pozornost zpravidla přitahují tradiční kategorie, jako jsou například Aktualita, Každodenní život, Sport či Příroda, věda a životní prostředí.

Výstava bude otevřena denně kromě pondělí od 9:00 do 17:00 hodin.

Pořádá Czech Photo o. p. s. a Galerie Františka Drtikola Příbram.

Hana Ročňáková,
Galerie Františka Drtikola

Foto Boris Németh.
(Zdroj foto: Galerie Františka Drtikola)
Foto Stanislav Krupař.
(Zdroj foto: Galerie Františka Drtikola)
Foto Václav Pancer.
(Zdroj foto: Galerie Františka Drtikola)


Galerie Františka Drtikola, Hana Ročňáková ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka