www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Co přinese druhá půlka HF A. Dvořáka Příbram? Mimořádné koncerty, netradiční projekty a závěr na Svaté Hoře

2018-05-17 09:56:07 | Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram, Radka Svobodová ©

Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram se úspěšně přehoupl do druhé poloviny. V návštěvnících ještě doznívají nádherné zážitky z již odehraných koncertů, proběhla vydařená benefice pro vilu Rusalka, operní představení pro děti i komponovaný pořad Příběhy v tónině života. Druhá polovina festivalu ovšem nabízí neméně atraktivní program, který určitě stojí za pozornost. Posuďte sami.

Foto

Co přinese druhá půlka HF A. Dvořáka Příbram? Mimořádné koncerty, netradiční projekty a závěr na Svaté Hoře.
(Upoutávka Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram)

Nádherný soprán Gabriely Beňačkové, pěvkyně světového formátu, zazněl na festivalu několikrát, poprvé již na 10. ročníku v roce 1978, tedy před 40 lety. Recitál v doprovodu klavíru přinese 24. května v prostorách příbramské Galerie F. Drtikola Příbram výběr písní i árií, které připomenou její skvělou kariéru. Hostem koncertu je mezzosopranistka Ester Pavlů.

O dva dny později, 26. května, se na Zámku Březnice v sakrálním repertoáru za doprovodu varhan představí laureátka řady soutěží (Anglo-Czechoslovak Trust v Londýně, Friedricha Kuhlau v Uelzenu atd.), flétnistka Kristina Vaculová.

Již třetím rokem zazní v Památníku A. Dvořáka ve Vysoké u Příbrami hlasy laureátů Mezinárodní pěvecké soutěže A. Dvořáka v Karlových Varech. V průběhu večera laureáti přednesou písně Antonína Dvořáka a Leoše Janáčka, jehož 90. výročí úmrtí tento koncert připomene. Koncert se koná 28. května, v den prvního výročí úmrtí mistrova vnuka Antonína Dvořáka III., na kterého bude s láskou vzpomenuto volbou repertoáru i průvodním slovem.

Koncert netradičního tělesa Clarinet Factory, jehož doménou je schopnost prolnutí klasické hudby interpretované s maximální instrumentální zručností s prvky jiných hudebních žánrů (ethno, minimalismus ad.), proběhne 2. června na nádvoří Městského muzea Březnice. V případě nepřízně počasí se koncert přesune do vnitřních prostor Galerie Ludvíka Kuby.

Od roku 2016 probíhá v rámci festivalového dění celodenní doprovodný projekt - Den s Antonínem Dvořákem. Také letos je připravena série akcí – koncerty na netradičních místech (nemocnice, pěší zóna, dům pro seniory či Cáchovna Dolu Anna), interaktivní pořady ve školkách, základních i středních školách.

Součástí Dne s Antonínem Dvořákem, který proběhne 4. června, je rovněž unikátní projekt v příbramském Domě Natura. Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram exkluzivně zahájí inovativní sérii koncertů, tzv. „immersive concerts“. V těchto koncertech se ruší odstup mezi umělci a diváky. Divák se stává nedílnou součástí uměleckého výkonu a zažije hudbu zevnitř tělesa. Na projektu spolupracují dirigenti David Rutherford (USA), Debashish Chaudhuri (Indie) a Příbramská filharmonie.

Závěrečný open air koncert v prostorách nádherné barokní Svaté Hory zakončí 7. června 50. ročník festivalu jednou z nejimpozantnějších Dvořákových skladeb. Přijďte si poslechnout Requiem a staňte se součástí mimořádného zážitku. Účinkují: Debashish Chaudhuri (Indie)– dirigent, PKF - Prague Philharmonia, sólisté: Jana Šrejma Kačírková, Ester Pavlů, Josef Moravec, Martin Gurbal, Pražský komorní sbor a spojené příbramské sbory (Vepřekův smíšený sbor a ženský komorní sbor Krásky).

Podrobnější informace o akcích a koncertech, prodeji vstupenek i fotogalerie z jednotlivých vystoupení najdete na webových stránkách www.hfad.cz, stejně jako na facebookovém profilu www.facebook.com/hfadpribram, kde jsou k dispozici také zajímavé videoreportáže.

Nenechte si ujít druhý poločas 50. ročníku festivalu a vyberte si z bohaté programové nabídky!


Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram, Radka Svobodová ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka