www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

České i zahraniční masopusty a karnevaly

2019-01-16 09:07:24 | Oblaastní nemocnice Příbram, Bc. Martin Janota ©

Ve středu 16. ledna představí Oblastní nemocnice Příbram ve své galerii veřejnosti první výstavu v roce 2019. Do Příbrami přijíždí poprvé vystavovat pražský klub fotografů amatérů, který v loňském roce oslavil 110 let své existence.

Foto

Oblastní nemocnice Příbram.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Dnes klub sdružuje 17 fotografů s širokým spektrem fotografických žánrů a kategorií – street foto, portréty, umělecká fota, krajiny, příroda, ale i architektura nebo reportáže.

Pražský fotoklub se každý rok úspěšně účastní mnoha fotografických soutěží v České republice i v zahraničí. Zmínit můžeme například velmi známou mezinárodní digitální fotografickou soutěž TAMAPO, kam se sjíždějí fotografové z ČR, Polska, Slovenska a Ukrajiny. Kromě TAMAPA soutěží klub v Praze fotografické, v Premiéře Hradec Králové, v Národní soutěži amatérských fotografů ve Svitavách, v Mapovém okruhu Nekázanka.

Klub také často a s úspěchem vystavuje, každý rok jde nejméně o pět až šest výstav. Autorská fota bylo možné vidět na výstavách na různých místech Prahy, na Křivoklátě, v Milevsku, v Protivíně…

Členové klubu se pravidelně scházejí na „pondělních schůzkách“, kam si zvou různé zajímavé hosty – fotografa Součka s fotografiemi z Indonésie, fotografa Jana Knota, v těchto kruzích velmi známého Garika Avanesiana a mnohé další.

Pro Příbram si klub připravil výstavu s názvem České i zahraniční masopusty a karnevaly. Autoři Pavel Kouba, Daniela Malinová, Helena Mašindová, Jiřina Marášková, Věra Marvanová, Antonín Pavel, Helena Suková a Petr Vilím pořídili své fotografie, jak již vyplývá z názvu výstavy, na masopustech a karnevalech v ČR i za hranicemi, část fotografií pochází z Žižkovského masopustu, který každý rok pořádá městská část Prahy 3.

Přijďte se podívat na netradiční a svým způsobem i aktuální výstavu zajímavých fotografií do galerie Gaudii gratia Oblastní nemocnice Příbram. Výstava je k vidění v přízemí pavilonu C, v těsné blízkosti hlavní recepce (Příbram 1).

Vstup na výstavu je zcela bez bariér fyzických, finančních i časových. Pražský fotoklub bude v galerii vystavovat až do konce března 2019.


Oblaastní nemocnice Příbram, Bc. Martin Janota ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka