www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Balada pro banditu na letních scénách

2018-06-15 07:31:46 | Divadlo Antonína Dvořáka, Andrea Vasilová ©

Byl rebelem s přirozenou tuhou po svobodě, vymykal se všem konvencím. Stal se zbojníkem z vlastní vůle, ale i z nutnosti. Nedostatek peněz mu nejdřív nedovoloval, aby si mohl vzít svou milovanou Eržiku. Peníze pro Eržičina otce se tedy rozhodl získat za každou cenu.

Foto

Pavel Batěk a Anna Fixová.
(Foto Divadlo Antonína Dvořáka)

Ovšem v loupení se nezastavil, pokračoval od malých krádeží k velkým lupům, za stálého pronásledování četnictvem, kterému unikal až do chvíle, kdy byla na jeho dopadení vypsána vysoká odměna.

A pod vidinou velkých peněz, ale i vyhnutí se vlastnímu trestu ho zradili jeho dobří kamarádi. A všechno vlastně způsobila válka. On chtěl jen žít. Milovat svou Eržiku. Proč by měl bojovat za svět, který je daleko? Lepší je se schovat v horách před četníky a loupit.

Příběh Nikoly Šuhaje loupežníka, od autora Ivana Olbrachta, se výrazně zapsal do podvědomí diváků v 70. letech. Jeho muzikálové zpracování poprvé uvedlo brněnské Divadlo na provázku. Autorem textu byl Milan Uhde.

Po loňském úspěchu se Balada pro banditu 21. června vrací do Lesního divadla na Skalce v Novém Podlesí u Příbrami. Letos se nabídka letních scén rozšiřuje o další místa - Státní zámek v Mníšku pod Brdy, 23. června a 27. června Státní zámek v Březnici. Začátek je vždy od 21 hodin.

V hlavních rolích účinkují Anna Fixová a Pavel Batěk a nebude chybět ani živá kapela. Představení je pod taktovkou režiséra Milana Schejbala.


Divadlo Antonína Dvořáka, Andrea Vasilová ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka