www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Architektonické skvosty ze srdce Čech na březnovém veletrhu PAMÁTKY – MUZEA – ŘEMESLA

2018-02-28 10:33:06 | Středočeský kraj, H. Frintová a N. Lenertová ©

Střední Čechy mohou kromě tradičních českých historických památek, jako jsou Karlštejn, Křivoklát či Konopiště, nabídnout i celou řadu dalších, mnohem mladších architektonických skvostů. Jedním z nich, který bude Středočeský kraj prezentovat na březnovém veletrhu PAMÁTKY-MUZEA-ŘEMESLA, je i budova Střední strojní průmyslové školy v Mladé Boleslavi. Podle odborníků patří dokonce mezi klenoty české architektury 20. století.

Foto

Výstaviště v Praze - Holešovicích, Průmyslový palác.
(Foto archiv)

Pravé křídlo Průmyslového paláce na pražském Výstavišti v Holešovicích bude od 8. do 9. března 2018 hostitelem již 6. ročníku veletrhu, který se dotýká jak oblasti památkové péče, záchrany a konverze historického dědictví, tak i stavitelství, restaurátorství a uměleckého řemesla či muzejnictví.

„Účast Středočeského kraje na tomto veletrhu je vynikající příležitostí pro prezentaci historického dědictví i oblasti památkové péče a zároveň problematiky soudobého využití památek a památkových souborů,“ říká radní pro oblast kultury a památkové péče Karel Horčička (ČSSD).

Vzhledem k rozloze svého území, geografické poloze a bohaté minulosti se nachází ve středních Čechách, které jsou od nepaměti považovány za srdce Čech, přes čtyři tisíce nemovitých kulturních památek. V rámci společné expozice s Asociací krajů ČR se Středočeši na veletrhu zaměří především na ty mediálně méně známé. Návštěvníci se tak budou moci blíže seznámit kromě objektů, které se minulý rok zařadily na Seznam národních kulturních památek a ke kterým se řadí i Střední strojní průmyslová škola v Mladé Boleslavi, také například s architekturou kaple Svaté Anny v Panenských Břežanech. Pod jejím projektem je podepsán geniální český architekt barokní gotiky Jan Blažej Santini - Aichel.

Na stánku Středočeského kraje bude připravena i ukázka sklářského řemesla, kterou předvede Centrum sklářského umění Huť František v Sázavě.


Středočeský kraj, H. Frintová a N. Lenertová ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka