www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Advent 2018 – rozsviťme společně vánoční strom!

2018-11-27 08:16:47 | Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©

I v letošním roce budeme v Příbrami společně zahajovat advent, rozsvěcovat vánoční strom a sledovat zcela nový videomapping. Kdy? Těšit se můžete na sobotu 1. prosince. V tento den bude na náměstí T. G. Masaryka připraven bohatý kulturní program, sněhová nadílka, vánoční dílničky, adventní trh, zkrátka pro každého něco.

Foto

Advent na náměstí TGM v roce 2016.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Zahájením adventu nás provede moderátorka Romana Navarová, která úderem 15. hodiny zahájí sobotní sváteční program. Na náměstí vystoupí Codex Temporis a Trio Acoustix. Hned dvakrát bude pódium patřit Magdaléně Urbanové – při prvním vstupu potěší pásmem písní především dětské publikum, a při vstupu druhém si jako hosta přivede Báru Basikovou. Těšit se můžete také na taneční vystoupení, o které se postará folklórní soubor Benešáček.

S blížícím se podvečerem přijde na řadu očekávané rozsvícení vánočního stromu za doprovodu fanfár Příbramských žesťů. Před samotným rozsvícením k občanům promluví starosta města a farář ze Svaté Hory, který zároveň požehná adventní věnec.

Na tento slavnostní den je připraven zcela nový videomapping Vánoční tradice z dob dávných i současných, který bude ke zhlédnutí dvakrát. Poprvé po rozsvícení stromu a podruhé po posledním vystoupení večera, o které se postará oblíbená skupina Žalman & spol.

Výše uvedený program doplní další aktivity. Děti se mohou těšit na hromadu sněhu a vánoční tvořivé dílničky. Jako novinku letošního zahájení adventu můžeme uvést fotokoutek, který bude veřejnosti k dispozici i při bronzovém a stříbrném adventním víkendu. Celé odpoledne a podvečer na náměstí bude probíhat adventní trh s bohatým občerstvením.

Okrajově můžeme zmínit také následující týdny. V pátek 7. prosince jste zváni na Nový rybník, kde bude probíhat akce Čertovský Novák a chybět nebude ani ohňostroj na hrázi rybníku. O víkendech bude adventní trh na náměstí 17. listopadu. Zde se můžete těšit na velmi zajímavý program, například na Leonu Machálkovou, Divadlo Víti Marčíka ml., taneční skupinu Evil Dancers, Petru Černockou, Ivetu Blanarovičovou, Magdu Malou, Taxmeny, Milana Drobného, skupinu Buty, bubenické koledy nebo světelné vystoupení skupiny Pyroterra.

Náměstí 17. listopadu bude i letos místem, kam děti mohou zanést dopis do Ježíškovy schránky a připravena bude i Ježíškova dílna.

Součástí předvánoční doby je adventní tržiště. Zde přichází nabídka pro všechny zájmové skupiny, které by při těchto tržištích ve všední dny chtěly vystupovat. Přihlásit se můžete do 4. prosince na telefonním čísle 318 402 360 nebo prostřednictvím e-mailu: michaela.tothova@pribram.eu.

Kompletní program adventních akcí pořádaných městem najdete na www.vanoce.pribram.eu.

S akcí Zahájení adventu v Příbrami 2018 souvisí také dopravní omezení:

1. 12. 2018 od 10.00 do 22.00 h bude uzavřen průjezd okolo náměstí T. G. Masaryka (tj. mezi ul. Milínská a ul. Hailova od budovy Úřadu práce, kolem lékárny a budovy Městské policie Příbram) včetně parkovacích ploch v celém prostoru náměstí T. G. Masaryka

1. 12. 2018 od 16.00 do 22.00 h bude uzavřena ulice Milínská, v úseku mezi okružní křižovatkou Milínská, Plzeňská, Hailova až křižovatkou ulic Milínská, Špitálská

Autobusy MHD linky č. 10A, 10B a příměstské autobusy Příbram – Praha pojedou po objízdné trase ulicemi Březnická, Čs. armády, Plzeňská.

Nebude obsluhována autobusová zastávka „Příbram, Sázky, Barandov“, „Příbram, rozc. Pod Kaňkou“, „Příbram, Milínská-Mixova“, „Příbram, Milínská“ a „Příbram, Milínská – nám. T.G.M.“ Náhradní autobusová zastávka „Příbram, Hořejší Obora“.

Sobota 1. prosince 2018 – náměstí T. G. Masaryka

15.00 Zahájení akce moderátorkou Romanou Navarovou
15.05 Codex Temporis & Trio Acoustix
16.00 Taneční vystoupení Folklórního souboru Benešáček
16.15 Pásmo písniček pro dětské publikum se zpěvačkou Magdalénou Urbanovou
16.40 Taneční vystoupení Folklórního souboru Benešáček
17.00 Pěvecké vystoupení Magdalény Urbanové a jejího hosta Báry Basikové
17.30
* Adventní zamyšlení faráře
* Slavnostní projev starosty
* Požehnání adventního věnce
* Rozsvícení vánočního stromu
* Příbramské žestě
18.00 Videomapping Vánoční tradice z dob dávných i současných
18.30 Hudební vystoupení skupiny Žalman & spol.
19.40 Videomapping Vánoční tradice z dob dávných i současných


Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčíMěsto Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka