www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Letošní frisbee s evropským zlatem

2019-09-02 08:44:03 | Jiří Čech (text a foto) ©

Ultimate Frisbee, sport, který je stále na vzestupu a s ním i náš domácí příbramský tým. Příbramské kachny, které pod záštitou SK Sporting fungují třetím rokem, zažily skutečně úspěšnou sezónu.

Foto

Vše začalo zářijovým náborem nových hráčů, díky čemuž se dostala do týmu mladá nadaná krev. Prvním letošním úspěchem byla kvalifikace do 2. ligy v halovém ultimate. V boji 25ti týmů o postup na republikové finále se Kachnám letos vůbec poprvé podařilo obstát, a tak si toto celorepublikové finále zahrály, což odstartovalo vlnu následujících úspěchů.

“Je radost vidět, jak jsme se za pouhé 3 roky neskutečně posunuli. Náročné tréninky se konečně vyplácí a jsem neskutečně hrdý, když vidím, jak se našemu týmu daří,” okomentoval postup týmu trenér Jiří Čech. Jarní turnaje však příbramský tým potrápily především nízkým počtem hráčů, neboť venkovní sezóna vyžaduje větší počet hráčů na hřišti. Zprvu
to vypadalo, že se Kachnám tým na venkovní turnaj poskládat nepodaří, ale pak dorazila nečekaná posila z Ostravy. Díky tomu Kachny vyrazily na jeden z největších venkovních ligových turnajů v republice, odkud po mnoha dechberoucích zápasech odjížděly jako 3. nejlepší tým v republikové 2. lize, ač během kvalifikace by je nikdo rozhodně na favority netipoval.

“Jsem strašně rád, že se frisbee takhle rychle rozrůstá. Nadšení, se kterým nastupují příbramští hráči do hry, je úžasné a je pro mne čest, že jsem si s tímto mladým týmem mohl zahrát a dokonce odvézt domů 3. místo,” říká Radek Petráš, zmíněná posila z Ostravy.

Aby Kachny podpořily nadšení hráčů do hry, tak si vzaly pod křídla organizaci letošního juniorského mistrovství republiky. To se konalo v Březnici, kde se potkaly týmy ze všech koutů země a příbramským juniorkám ležela na bedrech velká zodpovědnost, protože obhajovaly stříbro z loňského roku. Hráčky tedy přitvrdily v přípravě a během tréninků navíc vymýšlely nové taktiky, které by jim pomohly ve stále rostoucí konkurenci obstát.

Nakonec se obhajoba nezdařila úplně podle představ, ale juniorky o medaili nepřišly a pro ženskou část týmu “cinkla” bronzová medaile. “Jsem pyšná, že naše holky zvládly celý turnaj, ačkoli jsme byly v nižším počtu než zbylé medailové týmy z Prahy a Brna. Únava byla druhý den znát, ale medaile máme a dokazuje to, že i menší město může konkurovat ostatním,” pravila hrdá kapitánka týmu Dominika Králíková.

Závěrem léta čekal několik hráčů vrchol celé sezóny, protože se chystali na mistrovství Evropy juniorů, které se letos konalo v sousedním Polsku. Čtyři juniorky (Monika Podlenová, Dominika Králíková, Klára Čechová a Marie Šmolíková) a dva junioři (Jan Hlaváč a Vojtěch Ježek) se na tento turnaj připravovali celý rok. Plnili požadované tabulky, jezdili
pravidelně na reprezentační soustředění a nakonec se dostali do užšího výběru. Takže na ME vyrazilo celkově 6 hráčů z příbramského týmu, aby reprezentovali nejen domácí tým, ale celé Česko.

Příbramské Kachny byste v Polsku našli ve čtyřech kategoriích. Ženský tým si vedl skutečně dobře, avšak zaváhal v klíčovém zápase, ve čtvrtfinále podlehly Slovinkám a odvezly si 5. místo. Mix tým, kde hrají ženy i muži dohromady, se umístil také na pátém místě.

V kategorii Open čeští reprezentanti bojovali do posledních sil, a tak se dostali do TOP 8 týmů v Evropě. Nejúspěšnější ze všech byl dívčí tým v kategorii do 17ti let. Holky se staly vůbec prvními českými mistryněmi Evropy v Ultimate Frisbee.

Finále proti Maďarkám bylo vyrovnané, rozhodl jediný bod. “Je to skvělý pocit mít na krku medaili z mistrovství Evropy! Když jsme daly poslední bod, tak se zastavil čas. Hodně z nás se neubránilo slzám. Doufáme, že se nám v příštích letech opět zadaří,” shodují se příbramské mistryně Klára Čechová a Marie Šmolíková.

Nezbývá než popřát Kachnám mnoho dalších úspěchů do následující sezóny a doufat, že se tým rozroste o další nadějné hráče.


Jiří Čech (text a foto) ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka