www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Finále Ondrášovka Cupu zavítá do Příbrami

2019-05-27 10:09:09 | Vojtěch Meravý ©

Budoucí „Nedvědové“ a „Rosičtí“, mladí fotbalisté v kategorii U9, se utkají v Příbrami v rámci dalšího finálového turnaje Ondrášovka Cupu. Na hřiště dorazí i trenér současné reprezentační „jedenadvacítky“ Karel Krejčí nebo šéf Sportovně-technického oddělení FAČR Jiří Kotrba.

Foto

(Ilustrační foto archiv)

Zápasy se odehrají v pátek a v sobotu 31. května a 1. června za přítomnosti kamer České televize. Záštitu nad turnajem převzal Středočeský kraj. „Jako trenéra reprezentačního týmu do 21 let mne mládežnický turnaj takových rozměrů a dosahu velmi zajímá. Jsem samozřejmě zvědav, jak dnes hrají kluci, které jednou budou trénovat moji následovníci v jedenadvacítce,“ uvedl Karel Krejčí, který kromě českých mladíků koučoval jako hlavní trenér například i mistrovskou Viktorii Plzeň v sezóně 2015/2016.

Z hlediska rozvoje a budoucnosti českého fotbalu bude turnaj sledovat i ředitel Sportovně-technického oddělení Fotbalové asociace Jiří Kotrba: „Vítám každý projekt, který pomůže najít a vychovat mladé talenty. Ondrášovka Cup vidím jako jeden z důležitých kamínků v mozaice, kam patří třeba i náš projekt fotbalových akademií. Je dobře, že se budoucí hráči ligy a reprezentace mohou už teď potkávat a poměřovat se svými vrstevníky z celé republiky,“ říká trenér mistrů české ligy ze Sparty v ročníku 2002/2003.

V sobotu zavítá na stadión mimo jiné i mistr světa a Evropy ve footbagovém vystoupení s hakisakem a freestyle fotbalové show Honza Weber, který se zde kromě své exhibice ujme i vyhlášení soutěže pro mladé hráče.

Přímý vstup z turnaje nabídne ve svém programu již tradičně i Česká televize. „Na Ondrášovka Cup jezdím už dlouho a vždycky rád. Je tu cítit spontánní radost ze hry, energie z mladých hráčů přímo sálá. Je pro mě také zajímavé vidět pokroky, kterých kluci z jednotlivých kategorií dosáhnou za jediný rok. Věřím, že Česká televize zůstane partnerem turnaje i nadále, mládežnický fotbal je třeba podporovat,“ dodává známý moderátor Pavel Čapek, který bude přenos komentovat.

Od roku 2013 se k projektu přihlásilo mnoho osobností, které se staly jeho ambasadory. Patří sem mimo jiné Jaroslav Hřebík (sportovní ředitel AC Sparta Praha), Josef Hušbauer (reprezentant ČR, hráč SK Slavia Praha), Tomáš Hübschman (bývalý reprezentant ČR a hráč FK Baumit Jablonec) nebo Jakub Kohák (herec, režisér a velký fotbalový fanda a „odborník“). Tváří Ondrášovka Cupu je pro ročník 2018/2019 příbramský Jan Matoušek.

„Na náš projekt Ondrášovka Cupu jsem hrdý. Je to něco, co dává smysl, protože mladým dává radost z pohybu a učí je vítězit i prohrávat. To jsou určitě všechno věci, které se jim v životě budou hodit,“ uzavírá za generálního partnera turnaje, společnost ONDRÁŠOVKA, její ředitel Libor Duba.

Bližší informace najdete na stránkách www.ondrasovkacup.cz a na facebookových stránkách turnaje.


Vojtěch Meravý ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka