www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Skvělé stříbro pro basketbalistky ze ZŠ Příbram - Březové Hory

2019-04-30 08:53:04 | ZŠ Březové Hory, Ing. Ivana Čapková ©

Dívky ze ZŠ Příbram – Březové Hory vybojovaly vynikající umístění v republikovém finále Asociace školních sportovních klubů ČR (AŠSK) v basketbalu.

Foto


(Foto ZŠ Březové Hory)

Náš boj o republikové finále AŠSK v basketbalu začíná jednoznačným vítězstvím v okresním kole v prosinci 2018. Do krajského kola zbývaly tři měsíce. Tvrdá příprava probíhala na soustředění v Milevsku a účastí v soutěžích ČBF v Nadregionální lize U-15. V soutěži se nám dařilo a posledním vítězným zápasem s Borotínem jsme si zajistily 1. místo v NRL.

Krajské kolo AŠSK v basketbalu dívek pořádal Nymburk na konci března. Účastnilo se ho osm vítězů okresních kol. Také zde naše děvčata zúročila hodiny tvrdé práce a dosažené druhé místo jim zajistilo postup na kvalifikaci na republikové finále v Jindřichově Hradci.

Je 9. dubna a my jedeme na kvalifikaci skupiny B. Náročné soutěže se účastnila tři dívčí a tři chlapecká družstva – vítězové Jihočeského, Západočeského kraje a naše děvčata ze ZŠ Příbram – Březové Hory coby reprezentace kraje Středočeského. Soupeřkami byla děvčata z Plzně a Strakonic. Kvalifikační boje jsou vždy velmi tvrdé a vyrovnané. To se potvrdilo i v Jindřichově Hradci. Tým z Plzně byl silným protihráčem, ale podařilo se nám ubránit jejich nejlepší hráčku a zvítězit. Porazit Strakonice byl další těžký krok, který ale naše dívky rovněž zvládly!

Naše euforie z postupu na republikové finále byla obrovská.

Ve dnech 24. a 25.4.2019 nás tedy zaslouženě čekaly Karlovy Vary – nádherná sportovní Aréna KV a 12 účastníků RF AŠSK v basketbalu starších žáků a žákyň. Dívčí i chlapecká družstva byla rozdělena do dvou skupin po třech a sehráli utkání „každý s každým“. Našimi soupeři byla družstva z Říčan a Prahy. Ve skupině jsme porazily Říčany a prohrály s Prahou. Druhé místo ve skupině nás poslalo do semifinále s vítězkami druhé skupiny, což byla děvčata z Rožnova pod Radhoštěm.

Semifinálový zápas byl neuvěřitelný. Otázkou zůstávalo, jak ubránit soupeřovu téměř dvoumetrovou pivotmanku. Skóre se neustále přelévalo. Naše pivotmanka Adéla Vlasáková byla ohrožena vyfaulováním, a tak nejvyšší hráčku musela bránit Adéla Patáková. Podařilo se! Na konci zápasu rozehrávačka Eliška Vostarková střelbou z dálky překlopila skóre na naši stranu. Infarktový závěr však ještě nekončil. V poslední sekundě jsme si daly vlastní koš!

Neskutečná a báječná chvíle přesto nastala s houkačkou a koncem zápasu. Na tabuli svítí stav 39:38 a my postupujeme do finále a boj o 1. místo!

Následující den se odehrály zápasy o umístění na 3. až 6. místě. Na závěr soutěže proběhlo finále dívek a chlapců na hlavním hřišti. Úžasná a bouřlivá atmosféra celé arény podpořila skvělé výkony hráčů, kteří nabídli vynikající podívanou.

Ve finále jsme se znovu utkaly s děvčaty z pražského gymnázia. Nastoupily jsme oslabeny o zraněnou rozehrávačku, ale s velkým odhodláním zvítězit. Zápas byl neuvěřitelně vyrovnaný a podpora z hlediště úžasná.

Soupeřky měly téměř stoprocentní střelbu trestných hodů a my jsme se bohužel nevyvarovaly několika ztrát míčů. Na konci utkání ukazovala tabule 36:33 pro Prahu.

Po finálovém utkání se dostavily především pocity smutku, jelikož ten NEJ výsledek byl na dosah… Přesto je DRUHÉ MÍSTO V REPUBLIKOVÉM FINÁLE AŠSK V BASKETBALU DÍVEK SKVĚLÝM ÚSPĚCHEM VŠECH DĚVČAT ZE ZŠ PŘÍBRAM – BŘEZOVÉ HORY. Naši školu s nasazením, bojovností a obětavostí reprezentovaly tyto hráčky: A. Vlasáková, A. Patáková, E. Vostarková, P. Gabrielová, L. Sirůčková, N. Sirůčková, S. Káchová, T. Žeravová, K. Helešicová, M. Krotilová a M. Vršecká.

Za stříbrný tým
Ing. Ivana Čapková


ZŠ Březové Hory, Ing. Ivana Čapková ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka