www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

51. Hudební festival A. Dvořáka Příbram byl zahájen! Pietní akt a úchvatný koncert odstartovaly letošní program

2019-04-30 08:36:10 | Hudební festival Antonína Dvořáka, Radka Svobodová ©

Slavnostní zahájení HF A. Dvořáka Příbram proběhlo 25. dubna v Divadle Antonína Dvořáka. Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK pod taktovkou Tomáše Braunera, světoznámá operní pěvkyně Soňa Červená, houslistka Julie Svěcená, sopranistka Lucie Silkenová a barytonista Martin Bárta se postarali o znamenité zahájení letošního ročníku příbramského festivalu.

Foto

51. Hudební festival A. Dvořáka Příbram byl zahájen!
(Zdroj foto: Hudební festival Antonína Dvořáka)

„Nejsem hudební kritik, ale jako pravnuk skladatele Antonína Dvořáka jsem na různých místech a v různých zemích světa vyslechl opravdu hodně dvořákovských koncertů. Jako potomek nejsem nestranný, ale z tohoto důvodu spíše více kritický. Z poslechu mám radost a zahajovací koncert 51. ročníku HFAD byl radostí mimořádnou. Přivést již na zahájení festivalu do okresního města Příbram výběr interpretační špičky klasické hudby je věc nebývalá a sama o sobě zcela mimořádná“, vyjádřil spokojenost Antonín Dvořák IV. a doplnil: „Jsem pyšný na to, jak moje rodné město Příbram rozvíjí hudební odkaz mého slavného pradědečka.“

Ještě před začátkem koncertu byl na programu pietní akt u sochy Antonína Dvořáka před příbramským divadlem. Toho se účastnili organizátoři festivalu, potomci Antonína Dvořáka a zástupci institucí a organizací, které festival podporují. Památku skladatele uctili položením květin například Martin Herman, radní pro oblast investic a veřejných zakázek Středočeského kraje, Jan Konvalinka, místostarosta města Příbram nebo Antonín Dvořák IV., pravnuk skladatele, Albína Dědičík Houšková, ředitelka festivalu a mnozí další.

Zahajovací koncert byl prvním z patnácti koncertů letošního festivalu. Všemi se budou prolínat nejen díla A. Dvořáka, ale také jeho žáků. Ostatně letošní motto Mistr a jeho žáci dávalo tušit, jakým směrem se bude aktuální dramaturgie festivalu ubírat. Spolu s dalšími koncerty se mohou příznivci klasické hudby těšit i na doprovodný program a speciální projekty. Festival bude probíhat na několika místech příbramského regionu až do 11. června 2019.

Všechny informace najdete na www.hfad.cz a nejčerstvější aktuality jsou k dispozici i na Facebookové stránce festivalu www.facebook.com/hfadpribram

Pietní akt u sochy Antonína Dvořáka.
(Foto HFAD)
Martin Bárta, Lucie Silkenová a Symfonický orchestr Hlavního města Prahy FOK.
(Foto HFAD)
Světoznámá operní pěvkyně Soňa Červená.
(Foto HFAD)
Julie Svěcená.
(Foto HFAD)
Antonín Dvořák IV.
(Foto HFAD)


Hudební festival Antonína Dvořáka, Radka Svobodová ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka