www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Setkání s investigativním novinářem Jaroslavem Kmentou - DNES

2019-04-03 08:50:17 | Mgr. Jaroslav Hodrment ©

V prostorách OC Skalka se ve středu 3. dubna od 16,30 hodin uskuteční setkání, přednáška a následně také autogramiáda jednoho z nejznámějších českých novinářů a spisovatelů Jaroslava Kmenty.

Foto

Český investigativní novinář Jaroslav Kmenta.
(Zdroj foto: Vojtěch Hrach, Cowárna, Z.S.)

Jaroslav Kmenta je český investigativní novinář a také spisovatel. Dosud vydal 14 knih, některé z nich inspirovaly k filmovému zpracování. Zabývá se vnitropolitickými kauzami, zejména propojeností politických, podnikatelských a mafiánských kruhů a odhalováním korupce.

"Jeho články odhalující korupci či spojení mafie a politiky dovedly k rezignaci řadu politiků včetně premiéra Stanislava Grosse či vicepremiéra Egona Lánského, ale také ministra dopravy Víta Bárty.

Kvůli knize Kmotr Mrázek II – Krakatice přijali politici náhubkový zákon, který médiím (nesmyslně) zakazuje zveřejňovat odposlechy. Je jedním z průkopníků takzvané investigativní žurnalistiky v České republice. V roce 2010 získal prestižní cenu Karla Havlíčka Borovského za dlouhodobou a důslednou investigativní žurnalistiku. Tři jeho knihy obdržely certifikát Nejprodávanější faktografická kniha roku, kterou každoročně uděluje distribuční společnost Pemic a síť Rodinného knihkupectví. Je ženatý, má dvě děti," píše ve svém strukturovaném životopisu sám Kmenta.

K Příbramsku má blízký vztah jeho kniha Svědek na zabití.

Počet vstupenek na tuto akci je omezený a jsou nyní k dostání jen a pouze v knihkupectví Kanzelsberger, který sídlí právě v OC Skalka.Mgr. Jaroslav Hodrment ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka