www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Knihovna Jana Drdy v únoru

2019-01-29 10:08:50 | Mgr. Jaroslav Hodrment ©

Hned v pondělí 4. února proběhne Setkání genealogů. Klub přátel Příbrami se ve svém dalším komponovaném pořadu "Příbram v období od hospodářské krize po Mnichov" zaměří na kulturní ráz Příbrami včetně spolků a významných společenských akcí...

Foto

Knihovna Jana Drdy v Příbrami.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Program Knihovny Jana Drdy - únor 2019

pondělí 4. 2
Setkání genealogů
Od 16.30 hod. Sál. Vstup volný.

úterý 5. 2.
Příbram v období od hospodářské krize po Mnichov
Klub přátel Příbrami a jeho další komponovaný pořad. V této přednášce se společně vydáme do období 30. let. Zaměříme se především na kulturní ráz Příbrami – spolky, organizace, významné společenské akce. Budeme se zabývat i dobovou architekturou – vojenskými, průmyslovými a rodinnými zástavbami. Nebude chybět tradiční interaktivní výstava, která dodá autentičnost oné doby.
Od 17 hod. Sál. Vstupné dobrovolné

čtvrtek 7. 2.
Společné podvečerní čtení rodičů, prarodičů a dětí
Rudolf Král: Vilém a porouchaný dědeček
Od 17 hod. Pobočka Škola. Vstup volný.
Společné podvečerní čtení rodičů, prarodičů a dětí je setkání určené především pro malé děti (5 - 10 let bez omezení) a jejich průvodce.
Kdo umí číst, čte, kdo neumí, poslouchá. Malinké občerstvení, výtvarné dílny a jiné radovánky připraveny. Knihovna se otevírá už v 16 hodin, aby si účastníci mohli v klidu popovídat a vybrat knížky. Jste zvědaví? Zkuste si to. Těšíme se na vás v oddělení pro děti - pobočka ŠKOLA.

pondělí 11. 2.
Klub HP. Koření proti choření
Od 14 hod. Sál. Vstup volný.
Kdo by nechtěl být zdravý a fit v každém věku a po celý rok? Lepší než brát léky a často sporné doplňky stravy je zaměřit se na pohyb, bylinky a přírodní léčbu. Paní Hana Synková napsala o zdravém stravování řadu zajímavých knih a ráda se s námi o své zkušenosti podělí.

čtvrtek 14. 2.
Pátrání po vojenských předcích
Genealogická přednáška Pavla Hnízdila.
Od 18 hod. ÚP pro děti – 1. patro. Vstupné: 50,- Kč
Zájem o naše předky by měl být nedílnou součástí našich vzpomínek a úcty k rodové minulosti. Měli bychom pečlivě uchovat všechny písemné i věcné památky a pokud možno, pokusit se zjistit (rekonstruovat) co nejvíce faktů z dostupných pramenů. Naše přednáška je zaměřena na období konce rakouské monarchie, zejména 1. světové války a prameny, z nichž je možno čerpat. Máte-li doma obrazový, fotografický nebo písemný materiál, můžete jej vzít s sebou. Originály však nedoporučujeme, lépe je pořídit elektrografické kopie příslušně zvětšené. Skenujte i zadní strany listů a fotografií, pokud obsahují náznaky nějakého textu. Pokusíme se Vám pomoci se čtením vojenského kurentu a vysvětlením pojmů. Připraven bude i dobový vojenský slovníček.
Autor přednášky Pavel Hnízdil je členem Správního výboru České genealogické a heraldické společnosti v Praze. Narozen 1955 v Praze. Absolvent Střední umělecko-průmyslové školy v Praze - Žižkově. Od roku 1986 se zabývá občanským rodopisem, rodopisy význačných osobností našeho národa (básník J. V. Sládek, Akademik Prof. B. Hrozný, Dr. E. Holub, gen. V. Luža, básník Karel Sabina, prezident E. Beneš…) a dalšími segmenty, např. českou vojenskou historií a jejími archivními prameny.

úterý 19. 2.
Dějiny umění: Impresionismus
Přednáška Mgr. Jany Froňkové.
Od 17 hod. Sál. Vstupné: 30,- Kč.

úterý 26. 2
S knížkou do života / BOOKSTART
Chcete, aby vaše robátko pěkně mluvilo a aby s ním byla legrace? A abyste si spolu rodičovskou dovolenou a dětství pořádně užili? Možná bude pro vás to pravé projekt S knížkou do života, který je českou verzí mezinárodního projektu Bookstart. V Příbrami se vypravte na setkání mrňat a rodičů do knihovny.
Bavit se budete (mimo jiné) loutkovým divadlem. Přebalovací pult, výtah a malé občerstvení je připraveno.
Od 9.30 - 11 hod., ÚP pro děti v Knihovně Jana Drdy na náměstí T.G.M., 1. patro.


Mgr. Jaroslav Hodrment ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka