www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Ode dneška jsou v provozu parkovací automaty

2018-12-17 10:03:30 | Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©

Další etapa úpravy parkování, která by nám měla přinést lepší možnosti v centru města, je dokončena. V centru staré Příbrami je šest nových parkovacích automatů v modré a zelené parkovací zóně. Tyto automaty začnou fungovat od pondělí 17. prosince.

Foto

Parkovací automat v Tyršově ulici.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Jedná se o parkoviště v okolí Zámečku-Ernestina, kde jsou nově umístěny tři parkovací automaty. Toto parkoviště, stejně jako také nově zpoplatněné parkoviště Na Hvězdičce, osazené jedním parkovacím automatem, se nachází v modré zóně. Nutnost platby by měla zajistit větší obměnu parkovacích míst, což především v tuto roční dobu motoristé zajíždějící do centra města jistě ocení.

Modrá zóna je zpoplatněna částkou 15 korun za hodinu s možností koupení rezidentní karty pro trvale bydlící občany. Parkovací automaty v této zóně jsou v provozu ve všední dny v čase od 7 do 18 hodin a v sobotu od 7 do 12 hodin.

Třetí nově zpoplatněné parkoviště je parkoviště ve Fibichově ulici, fungující v režimu zelené zóny, to znamená, že platba za hodinu je 15 korun, maximálně 30 korun za celodenní stání. V této zóně si navíc můžete zakoupit parkovací kartu, která vyjde na 120 korun za měsíc. Parkovací automaty jsou na zmíněném parkovišti dva, a v provozu jsou ve všední dny od 7 do 18 hodin a v sobotu od 7 do 12 hodin.

Se zavedením parkovacích zón se také pracuje na modernizaci odbavení, kdy je více možností platby. Vedle klasického vhození požadované částky mohou řidiči platit pomocí mobilních aplikací a nové automaty umožní také úhradu parkovného platebními kartami.

V nově instalovaných automatech nepřijdete o své drobné, jak se tomu občas stávalo u starších modelů. Po vhození hotovosti automat nabídne možnost prodloužení parkovací doby nebo vrácení drobných.

Novinkou posledních dnů je zprovoznění čtvrté barevné parkovací zóny – oranžové. Ta je ve městě na jediném místě, na „staré“ Milínské u Nováku. Zde je parkovací automat v provozu čtyřiadvacet hodin denně, sedm dní v týdnu. Za hodinu parkování zaplatíte 20 korun nebo 50 korun za celý den.

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí


Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©


Tato diskuse již byla ukončena.

REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka