www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Zveme Vás na oslavy výročí založení samostatné republiky

2018-10-23 11:21:39 | Město Příbram, Pavlína Svobodová, DiS. ©

Dovoluji si Vás ještě jednou co nejsrdečněji pozvat do Příbrami na zítřejší oslavy u příležitosti výročí založení samostatné republiky. Oficiální oslavy začnou v 10 hodin, kdy proběhne pietní akt u pomníku Svobody u Zámečku – Ernestina, v 10,30 hodin bude v parku Zátiší zasazena památná lípa, v 11,30 hodin začne pietní akt u sousoší Padlým synům Březových Hor na náměstí Hynka Kličky a večer v 19 hodin bude zahájen slavnostní varhanní koncert v basilice Nanebevzetí Panny Marie na Svaté Hoře.

Foto

(Z upoutávky)

V 11 hodin bude na náměstí T. G. Masaryka zahájen bohatý kulturní program s názvem „Zažijte to znovu“. Unikátním způsobem tak všichni společně oslavíme sté výročí vzniku Československa. Během dne si děti i dospělí vyzkouší vyučovací hodinu s panem učitelem v obecné škole včetně dobových kulis a lavic zapůjčených z barrandovských filmových ateliérů. Pro gurmány a požitkáře jsou připraveny tradiční pokrmy národní kuchyně na náměstí T. G. Masaryka, kde bude i dobová kavárna s pochoutkami, které měl sám T. G. Masaryk v oblibě. Například bábovku podle receptu jeho maminky.

Kompletní informace a rozpis kulturního programu najdete zde: https://pribram.eu/aktualni-temata/zazijte-znovu-jake-to-bylo-pred-sto-lety.html.

Další info najdete i na FB zde: https://www.facebook.com/events/540212493070115/.

Těšíme se s Vámi zítra na viděnou

Pavlína Svobodová, DiS.
tisková mluvčí


Město Příbram, Pavlína Svobodová, DiS. ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka