www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Dobříš to v listopadu rozjíždí

2018-10-19 07:27:43 | Mgr. Jaroslav Hodrment ©

Zbrusu nový pořad, který si pro vás připravili dámy Dolores, Stacey, Cathrin, Gina a Kelly pod názvem "Travesti show Kočky a Techtle Mechtle vás zvou na Cestu kolem světa“ a také atraktivní a poučný Snow film fest 2018 - ty nejlepší filmy o zimních sportech z celého světa i z domácí produkce. Podrobný program na listopad...

Foto

(Zdroj foto Kulturní středisko Dobříš)

Dobříšská kultura - listopad 18

5.11. Travesti show Kočky a Techtle Mechtle vás zvou na „Cestu kolem světa“
Právě tak se totiž jmenuje zbrusu nový pořad, který si pro vás připravili dámy Dolores, Stacey, Cathrin, Gina a Kelly. Tentokrát se společně s nimi vypravíme na cestu kolem světa. Nezoufejte tedy, že doba dovolených již skončila. Výpravné kostýmy, flitrované šaty, dlouhé řasy, vyčesané paruky a spousta známých písniček a scének - na to vše se můžete těšit  v novém pořadu. Více informací naleznete na www.techtlemechtlerevue.cz, www.travestikocky.cz a především na facebooku:
Společenský sál KD od 19.00 hod. Předprodej vstupenek v Trafice u Davida. Vstupné: 270,- (předprodej); 290,- (na místě) - komerční pronájem KD.

9.11. Snow film fest 2018
Každý rok od října do prosince do více než 200 českých a slovenských měst přináší SNOW FILM FEST ty nejlepší filmy o zimních sportech z celého světa i z domácí produkce.
Pravidelně se můžete těšit na celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, snowboardingu, snow-kitingu a dalších zimních radovánkách.
SNOW FILM FEST je zimní brácha podobného festivalu Expediční kamery a společně jsou daleko největší akcí svého druhu u nás.
Program:
20.00 - zahájení festivalu
20.10 - začátek 1. promítacího bloku
Into Twin Galaxies (Rakousko) - Parta nadšenců má sen – sjet na kajaku nejseverněji položenou grónskou řeku.
Frozen Road (VB) - úplně sám vstříc mrazivým pustinám severní Kanady,
21:30 - přestávka
21:55 začátek 2. promítacího bloku
In Gora (Francie) - objevování nedotčených balkánských svahů
Kámen, nůžky, Vagus (ČR) - jak vypadá příprava tréninkové skupiny Ondřeje Banka? Uvidíte.
23:15 - Ukončení festivalu
Více informací o filmech na https://snowfilmfest.cz/filmy-2018/ a https://www.facebook.com/festival.zimnich.sportu/
Společenský sál KD Dobříš, pátek 9. listopadu od 20.00. Vstupné: děti, studenti (do 26 let), senioři a ZTP 50,- Kč; ostatní 100,- Kč.

15.11. Vernisáž výstavy k 100. výročí založení ČSR
1918-2018 Vznik samostatného Československa
Expozice nabízí putovní výstavu Československé obce legionářské a historické exponáty a fotografie ze sbírky Muzea města Dobříše.
Program:
Úvodní slovo: Samostatný stát – naplněné naděje?
Přednáší PhDr. Jan Bureš, Ph.D. - historik a politolog, vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy. Věnuje se výzkumu moderní historie a současnosti české politiky, českého ústavního systému, parlamentarismu a politické kultury, vývoje komunistických režimů a problematice politické změny (přechody k demokracii, revoluce). V současnosti zastává funkci prorektora Metropolitní univerzity Praha, vyučuje také na Gymnáziu Karla Čapka v Dobříši.
Prezentace knih Petra Kadlece „Ještě není konec, bojujeme dál“ a „Za velké války v Novém Kníně“
Hudební doprovod: MUDr. Antonín Nedvídek a přátelé a Dobříšský pokleslý orchestr lidových nástrojů.
Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 15. listopadu 2018 od 18.00 hodin. Výstava potrvá do čtvrtka 20. 12. 2018. Otevřeno: PO-ČT 8.30 - 16.00 hod., NE 14.00 - 16.00 hod. Pátek a sobota zavřeno! Vstup zdarma!

16.11. Michal Pavlíček a Trio - koncert k novému albu Pošli to tam
Kytarový virtuóz a skladatel Michal Pavlíček vydává album autorských písní Pošli to tam. Pro spolupráci oslovil jak prověřené umělce – Müllera, Načevu, Třešňáka, Hedla, Horáčka ad. – tak naprosté nováčky. Jedním z nich je zpěvačka Milly Honsová, která bude zároveň hostem na jeho podzimním a jarním turné. Michal Pavlíček sestavil novinkové autorské album v duchu svého vnímání hudby jako svobodného horizontu bez hranic a stylových omezení. Sousedí zde tedy skladby různorodé, postavené tu na sólové kytaře, jinde na vokálu. Vybrané písně z alba a další Pavlíčkovy kusy zaznějí i na chystaných koncertech, na kterých ho kromě zmíněné Milly Honsové doprovodí i Trio: Martin Ivan na basu, Michal Daněk na bicí a Michal Nejtek na klávesy.
Každý rok se snažíme připomenout výročí 17. listopadu prostřednictvím neformálního kulturního počinu či setkáním s osobností ideově a lidsky s tímto svátkem spojenou. Náš letošní host, Michal Pavlíček, je člověkem, který svou tvorbou a životními postoji naplňuje tuto myšlenku měrou vrchovatou.
Jako bonus navíc vystoupí po hlavním programu i Michal Pavlíček ml. s kapelou Gang Ala Basta.
Společenský sál KD Dobříš, pátek 16. listopadu od 20.00 hod. Vstupné: 250,- (předprodej), 280,- (na místě), 220,- zvýhodněné (studenti (do 26 let), senioři a ZTP - prodej na místě po předložení dokladu). Předprodej vstupenek v Trafice u Davida, Dobříš. Rezervace vstupenek pro zájemce, kteří nejsou z Dobříše, na tel.: 318 521 302.

30.11. Poletíme? CHCE TO TOUR - nadupaný dvouhodinový koncert k nové desce „Chce to hit!“
Brněnská parta Poletíme? je žánrově pestrobarevnou přehlídkou, v jejímž rukopisu nechybí punk, folk, šanson, country ani rock. Velkou měrou se na originálním stylu podepsal lídr a hlavní mozek formace Rudolf Brančovský, který je autorem většiny materiálu i k jejich páté desce "Chce to hit" a především pak skvělých, mnohdy absurdně geniálních textů.
Recenzenti se vzácně shodují na tom, že kouzlo hudby brněnské party tkví v instrumentálně bohatém zvuku, nápaditých kompozicích a originálním rafinovaném textu s nekonečnou dávkou osobitého humoru. A toho je nám třeba.... Poletíme? už dlouhodobě patří k nejoriginálnějším, nejzábavnějším a koncertně nejživějším kapelám u nás. Na Dobříši hrají poprvé. těšíme se a věříme, že to bude povedená premiéra.
Společenský sál KD, pátek 30. listopadu od 20.30 hod. Vstupné: 240,- (předprodej), 280,- (na místě). Předprodej vstupenek v Trafice u Davida, Dobříš. Rezervace vstupenek pro zájemce, kteří nejsou z Dobříše, na tel.: 318 521 302.

25.11. Taneční čaje
Společenské setkání všech bez rozdílu věku. Hrají a zpívají Patronky, Tři v tom a dal... Na všechny se velmi těší pořadatelé z Okrašlovacího spolku Dobříš.
Společenský sál KD, neděle 25. listopadu od 17 hodin, vstupné dobrovolné.


Připravujeme na prosinec:
6.12. Setkání se sv. Mikulášem
8.12. Swing band Dobříš - vánoční koncert
14.12. Vánoční koncert na zámku - Zazní např. Bachův Braniborský koncert, Beethovenova symf. č. 5 „Osudová“ nebo houslový trojkoncert G.P. Telemanna, dále skladby A. Vivaldiho a W.A. Mozarta a dal.. 
Účinkují: symfonikové Českého rozhlasu a sólisté - koncertní housloví mistři SOČR: V. Kobrle, P. Zdvihal, P. Sochůrek a harfové kvarteto PRAHARP.
Slovem provází známý moderátor Jan Pokorný. (Předprodej vstupenek v IS od 6.11. 2018).
16.12. Taneční čaje

(Zdroj: Kulturní středisko Dobříš)


Mgr. Jaroslav Hodrment ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka