www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Nově otevřená Knihovna Jana Drdy pro všechny

2018-10-17 08:04:13 | Knihovna Jana Drdy Příbram ©

Po půlroční přestávce se 15. října otevírá poslední část rekonstruované budovy Knihovny Jana Drdy, ústřední půjčovna pro dospělé. Nabízí rozšířený a uvolněný prostor s klidovou zónou na posezení, větší a přehlednější volný výběr knih i časopisů, více světla a modernější interiér. Také velmi důležité sociální zázemí nejen pro personál, ale hlavně pro návštěvníky.

Foto

Nově otevřená Knihovna Jana Drdy pro všechny
(Foto Knihovna Jana Drdy)

Hlavním důvodem změn v knihovně bylo zřízení bezbariérového přístupu, tedy stavba výtahu a úprava průjezdu tak, aby bez problémů mohli do všech půjčoven a oddělení vozíčkáři, maminky s kočárky a pohybově hendikepovaní návštěvníci.

Doufáme, že se zlepší návštěvnost studovny, kam pomalu přestávali chodit věrní dlouholetí čtenáři prolistovat poslední čísla časopisů a přečíst si noviny. Že nabízené pořady, které se konají ve společenském sále, budou nyní dostupné i těm dříve narozeným, kterým schody do 3. patra už nedělaly dobře.

To, že příbramská knihovna neznamená jen půjčování knih a časopisů, si jistě všiml každý obyvatel města. Dlouhodobě se věnuje i organizaci vzdělávacích a kulturních pořadů. Zejména od počátku 90. let se vrátila k původnímu záměru první příbramské veřejné lidové knihovny, otevřené 1. října 1900 : že knihovna má být nestranným zprostředkovatelem a poskytovatelem veškerého vědění, „nemá upřednostňovat žádný směr“ – tedy ani vyznání, politický názor, jazyk, barvu kůže atd..

Krédem je seznámit příbramské obyvatele se všemi dostupnými informacemi, o které projeví zájem nebo o kterých ani nevědí. Přesně v duchu zásad moderních knihoven, mezi které se chce zařadit. Zřetelně to dává najevo svým členstvím v profesním Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR, který se hlásí k zásadám mezinárodní asociace knihoven IFLA (International Federation of Library Associations), trvalým a průběžným vzděláváním svých zaměstnanců a neustálou snahou o rozšiřování a vylepšování svých služeb v moderním duchu.

Věříme, že se v upravené knihovně bude čtenářům líbit.


Knihovna Jana Drdy Příbram ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka