www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram zahájen. Úvodní koncert odstartoval svátek klasické hudby

2018-04-27 07:41:07 | Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram, Radka Svobodová ©

Zahajovací koncert jubilejního 50. ročníku Hudebního festivalu A. Dvořáka Příbram uchvátil všechny přítomné. Po úvodních projevech Ing. Zdeňka Štefka (Středočeský kraj) a starosty Města Příbram, Ing. Jindřicha Vařeky, už patřilo pódium pouze Symfonickému orchestru Českého rozhlasu pod taktovkou Ondreje Lenárda a špičkovým interpretům, Adrianě Kučerové a Aleši Brisceinovi, který pohotově zastoupil původně ohlášeného, ale nemocí indisponovaného Pavola Breslika.

Foto

Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram zahájen. Úvodní koncert odstartoval svátek klasické hudby.
(Foto Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram)

Před samotným zahájením festivalu proběhl již tradiční pietní akt u sochy Antonína Dvořáka před Divadlem A. Dvořáka Příbram. Společně s mistrovými potomky (pravnukem Petrem Dvořákem a pravnučkou Hanou Kakešovou), ředitelkou festivalu Mgr. Albínou Houškovou, zástupci Středočeského kraje, Města Příbram a dalších měst spojených s festivalem byla uctěna památka velikána české i světové hudby.

Ke slavnostnímu duchu zahajovacího dne přispělo také otevření výstavy k 50 letům festivalu za přítomnosti pamětníků a milých hostů. Výstava byla připravena ve spolupráci se Státním okresním archivem Příbram a Domem Natura, v jehož prostorách je umístěna. Součástí výstavy je i expozice Sdružení českých umělců grafiků Hollar. Výstava bude otevřena až do 28. září 2018 a určitě stojí za vidění.

Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram byl zahájen a potrvá až do 7. června 2018. Z bohaté a pestré programové nabídky si určitě vybere každý milovník klasické hudby.

Podrobnější informace včetně detailního programu a dalších aktualit můžete průběžně sledovat na webových stránkách www.hfad.cz nebo na facebookovém profilu festivalu www.facebook.com/hfadpribram.


Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram, Radka Svobodová ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka