www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Noc literatury 2018 v Příbrami

2018-04-26 10:25:39 | Knihovna Jana Drdy, Katka Nolčová ©

Noc literatury je jedním z "vrcholů sezóny" ctitelů krásného slova. Česko se k ní připojuje v předvečer zahájení veletrhu Svět knihy ve středu 9. května 2018. Letos se mohou Noci literatury zúčastnit lidé ve více než 50 městech České republiky a ve více než 30 městech v dalších zemích.

Foto

(Zdroj foto: Knihovna Jana Drdy)

Noc literatury je kulturní a společenskou událostí, která nabízí široké veřejnosti příležitost seznámit se netradičním způsobem s tvorbou evropských spisovatelů. Po velkém úspěchu loňského ročníku ji v Příbrami opět bude hostit Svatá Hora. V jejích zrekonstruovaných sklepních prostorech pospojujeme umění krásného slova s poetikou prostředí, hudby, lahodného vína a dobrého jídla. Můžete se těšit na herce (Robert Tyleček - Divadlo Antonína Dvořáka, Jakub Doubrava - Teartr Rajdo) i neherce (Edita Vaníčková, Václava Čápová, Eva Zajíčková, Pavel Karnet, Honza Cvačka, Tomáš Bílek), kteří vám zprostředkují ne úplně jednoduchou zábavu, a také na setkání s lidmi, kteří mají rádi příběhy, jež z knih povstávají.

Začátek je v 18 hodin a vstupenky nepotřebujete. Srdečně zve Knihovna Jana Drdy a partneři Noci literatury v Příbrami.

Příběhy, do kterých budete mít možnost nahlédnout, jsou současné a mnohdy bizarní.

Výběr z anotací knih, ze kterých se bude číst:

Všechno začíná ve chvíli, kdy hlavní hrdinka Caitríona zemře a pohřbí ji do hřbitovní hlíny. Ale je to librový, nebo pěťákový pozemek? Dali jí ten správný rubáš? A křížek? Nešetřili na ní? Nesnažili se ji ošidit, tak jako, Pánbůh je zatrať, když byla ještě naživu? No, každopádně to se všemi svými „spolubydlícími“ (a že jich je) bude moct důkladně probrat. Mají na to celou věčnost. (Máirtín Ó Cadhain, Hřbitovní hlína, začátek v 18:00)

Záhadná smrt dítěte přivede inspektorku Amaiu Salazarovou znovu do poklidného údolí řeky Baztán na úpatí Pyrenejí, do jednoho z nejmagičtějších míst Baskicka. Prababičce dítěte je pachatel jasný: Inguma, mytologická bytost, která spícím dětem krade dech. (Dolores Redondo, Oběť bouři, začátek ve 21:00)

Když dvaatřicetiletý manažer zjistí, že má nevyléčitelný nádor na mozku, rozhodne se nedat na sobě nic znát. Jenže nemoc na to má jiný názor a Gabriel ke své hrůze zjišťuje, že začíná přemýšlet o pocitech jiných lidí – kolegů, sekretářek, svého otce, dokonce i Caitlin, politické aktivistky s houslemi, jež ho neodolatelně přitahuje. Ovšem v životě, jaký Gabriel dosud vedl, empatie představuje problém… (Gavin Extence, Potíže s empatií, začátek ve 22:00)


Knihovna Jana Drdy, Katka Nolčová ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka