www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Příbramské divadlo čeká další premiéra

2018-03-29 08:32:16 | Divadlo A. Dvořáka Příbram, Jitka Honischová ©

Snad každý to jméno zná - Vinnetou. Komedie s tímto známým jménem ožije v Divadle A. Dvořáka Příbram už ve čtvrtek 5. dubna. Pravidelní i ti nepravidelní návštěvníci Malé scény už určitě slyšeli o hrách Dvacet tisíc mil pod mořem či Tajemný hrad v Karpatech. Režisérkou obou těchto představení je Kateřina Baranowska a ani tentokrát tomu není jinak.

Foto

Příbramské divadlo čeká další premiéra.
(Foto Divadlo A. Dvořáka Příbram)

Hned na úvod jsme se ovšem paní Baranowské museli zeptat, zda máme očekávat klasickou Mayovku. A odpověď nás vůbec nepřekvapila. „Samozřejmě, že ne. Jde nám především o pokračování dramaturgické linky, které předcházely právě výše zmiňované hry. U Vinnetoua jde také vlastně jen o námět, se kterým si hrajeme po svém.“

A opravdu si hrají. Dva němečtí inženýři Old Shatterhand a agrárník Otto přijedou na Divoký západ, protože hledají novou půdu, kde by Otto mohl sázet řepu. Ovšem indiáni si samozřejmě odmítají nechat Divoký západ osadit řepou, tak se Otto rozhodne unést Vinnetouovi jeho milovanou Ribannu - kvítek prérie. V tom začíná vlna vydírání a dohadů. A jak to všechno dopadne? Vyhraje dobro nad zlem? Na to už si diváci budou muset počkat.

Hrají Jiří Vojta, Petr Florián, Vladimír Senič, Filip Müller, Eliška Dohnalová, Robert Tyleček a Lukáš Typlt.


Divadlo A. Dvořáka Příbram, Jitka Honischová ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka