www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Olympijský běh v Příbrami spustil registrace

2018-03-28 08:58:34 | Matěj Machuta, Johana Paulová, Josef Hovorka ©

Největší tuzemská běžecká akce i v Příbrami, Olympijský běh, se uskuteční ve středu 20. června 2018. Přesně v jeden okamžik oslaví společně 80 tisíc běžců na 90 místech po celé České republice Olympijský den. Běžci se mohou registrovat na www.olympijskybeh.cz.

Foto

Olympijský běh v Příbrami spustil registrace.
(Foto Olympijský běh Příbram)

Středa 20. června, to je den, kdy se i Příbram zapojí do celosvětových oslav Olympijského dne, výročí založení Mezinárodního olympijského výboru. Po celém světě se den slaví různými sporty, zapojeno je přes 4 miliony lidí z více než 100 zemí. V Česku se oslavuje Olympijský den závodem Olympijský běh, jehož historie sahá až do roku 1987.

V Příbrami se poběží již po třetí a opět s atraktivním během v okolí Svaté Hory. Na běžce čeká i 100 schodů přímo ve Svatohorských schodech, které vystavěl podle svých plánů stavitel Kilián Ignác Dientzenhofer, architektonický virtuos pozdního baroka. Olympijský běh v Příbrami každoročně spojuje olympijské ideály sport, hudbu a kulturu.

V rámci Olympijského běhu účastníci neběží pouze pro sebe, část ze startovného jde na podporu charitativní činnosti České olympijské nadace, jež umožňuje sportovat dětem, kterým v tom brání nedostatek finančních prostředků. V roce 2017 bylo České olympijské nadaci takto darováno 295 700 Kč.

Olympijského běhu je možné se zúčastnit i za zvýhodněné startovné do 31. března za 100 Kč (20 Kč jde na Českou olympijskou nadaci).

Více informací na www.olympijskybeh.cz/zavody/pribram-2/.


Matěj Machuta, Johana Paulová, Josef Hovorka ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka