www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Václav Dvořák: Postřehy ze zastupitelstva

2018-01-25 10:28:49 | Ing. Václav Dvořák ©

Když jsem šel domů z lednového zastupitelstva, lámal jsem si hlavu, o čem vlastně budu Postřehy psát. Celé jednání skončilo za 2 hodiny a to jsme stihli i čtvrthodinovou přestávku po první půlhodině jednání. Takže na světě je nový příbramský rekord.

Foto

Příbramský radní Ing. Václav Dvořák.
(Foto Město Příbram, Pavlína Svobodová ©)

Tato první půlhodina přitom nevěstila nic dobrého. Zasekli jsme se u bodu týkajícího se plánu práce kontrolního výboru. Petr Kareš využil podivný mail, který přišel do schránek všech zastupitelů, a který komentoval vývoj v příspěvkové organizaci Sportovní zařízení města (SZM). Na základě tohoto mailu podal návrh na úpravu plánu práce kontrolního výboru a doplnil to pro sebe typickým výpadem proti vedení radnice. Každý zastupitel má samozřejmě právo navrhovat do plánu práce kontrolního výboru co uzná za vhodné, ale chce to nějakou kulturu a sledování zájmů města. Od začátku bylo z jeho projevu zřejmé, že mu jde v první řadě o vyvolávání konfliktů a skandalizování představitelů radnice. Onen podivný mail mj. dosti neodborně komentuje hospodaření v SZM. Petr Kareš se chytil některých účetních údajů z tohoto mailu (vytržených z ekonomického kontextu) a agresivně kritizoval řízení SZM. Výsledkem byla emocionálně vypjatá diskuse, kterou usekla až vyhlášená přestávka. Po ukončení přestávky vzal pan Kareš bez vysvětlení svůj návrh usnesení zpět. Zapojil jsem se do diskuse a potvrdil, že situace v SZM není dlouhodobě dobrá (již v prvním roce své vlády rada města neschválila účetní závěrku SZM), ale že se s nástupem nového ředitele blýská na lepší časy. Snažil jsem se kolegovi Karešovi vysvětlit, že jeho ekonomické úvahy jsou chybné a nabídnul jsem mu, aby se u mne mimo jednání ZM zastavil a že mu mohu pomoci hledat odpovědi na jeho otázky – pokud jej opravdu zajímají. Myslím, že kdyby měl skutečně zájem o věc, asi by to udělal dříve, než by začal vyvolávat konflikt na jednání ZM.

Malou zajímavostí byl bod o ceně vodného a stočného pro rok 2018. Výsledkem práce vedení města je, že se cena již několik let nehýbe a dokonce patří k nejnižším v zemi. Usnesení navržené radou města obsahovalo zachování stávající ceny – co může být lepšího. Přesto celá Šance toto usnesení nepodpořila. Nerozumím tomu, nevím co její zastupitelé sledují, co by se jim líbilo.

Druhou zajímavostí, pozitivní, bylo to, jak poměrně dobře prošly navrhované drobné prodeje pozemků. Vše bylo odhlasováno v souladu s návrhy rady města. Byly mezi nimi i opakované návrhy, které dříve opozice neschválila, nyní to šlo.

Určitou zajímavostí byla žádost sportovního klubu Spartak o individuální dotaci. Této žádosti o investiční příspěvek na koupi traktoru ani nemohlo být vzhledem k přijatým pravidlům vyhověno. Připravuje se ale transformace jednoho současného městského peněžního fondu na fond úročených zápůjček, který by pomohl městu vydělávat, a který by mohl Spartaku pomoci. Je ale na zastupitelstvu, zda tuto transformaci podpoří. Odhaduji, že se to dostane na pořad březnového zastupitelstva.

Je fakt, že lednové zastupitelstvo nemělo na programu konfliktní body. I tak jsem rád, jak dobře jednání proběhlo a že se nepěkný začátek přeměnil v klidný a rychlý další průběh. Zanedlouho ale přijdou na program dotace, a naprosto zásadní rozhodování o aquaparku, takže se asi máme na co těšit.

Přeji všem zájemcům o příbramskou politiku klid v duši, aby se dočkali normální vlády a prezidenta, se kterým budou spokojeni.

Ing. Václav Dvořák,
zastupitel za ANO


Ing. Václav Dvořák ©


Tato diskuse již byla ukončena.
Autor:Občan Pb Vloženo: 2018-01-28 21:06:15 IP: 176.98.110.***
milan.milan : dovolím si s Vámi nesouhlasit, mě naopak je jedno, kde p. Kareš parkuje, pokud je to vůbec pravda, tak je to hlavně jeho věc a nikdo z nás za něj pokutu za špatné parkování platit nebude.Ale jedno mi rozhodně není, pokud někdo vyhrožuje Zastupiteli města a tady věřím, že se to řádně prošetří.
Autor:milan.milan Vloženo: 2018-01-27 23:58:16 IP: 176.98.110.***
Ono je to o tom, že Kareš káže vodu a pije víno.. A SMS Molnárovi? Kdo ví, kdo mu to poslal, jaký to mělo význam a čeho se to týkalo. V Čechách jsou i takoví magoři, kteří vyhrožují Pakistánu atentáty a ještě tak blbě, že se dá chytit. Tak podobný blbec mohl psát i toto... To mě teda ze spánku nebudí...
Autor:Martina H. Vloženo: 2018-01-27 09:16:50 IP: 109.72.12.***
Parkování v zákazu vjezdu není v žádném případě osobní věcí kohokoliv.
Autor:Občan Pb Vloženo: 2018-01-27 08:40:14 IP: 176.98.110.***
Mě vůbec nezajímá kde parkuje p. Kareš a myslím si, že do jeho osobních věcí by neměl kdo co strkat nos. Spíše mě znepokojuje výhružná SMS volenému zastupiteli.
Autor:Občan Vloženo: 2018-01-26 12:20:38 IP: 109.72.2.***
Pro L.Šlehoferová oba pozemky jsou ve vlastnictví MěÚ Příbram.
Autor:L.Šlehoferová Vloženo: 2018-01-26 10:37:05 IP: 176.98.110.***
Pro Občan.Podívejte se na i katastr.cz Odhaduji,že pan Kareš parkuje na svém pozemku. Je to úzký pruh podél jeho domu. Co se týče chování, vypadá to na jistou diagnózu.
Autor:Příbramák Vloženo: 2018-01-25 17:38:30 IP: 176.98.110.***
Doufám, že bude městká policie konat a nešvar parkování v zákazu vjezdu brzy vyřeší.
Autor:aladin Vloženo: 2018-01-25 14:13:14 IP: 109.72.4.***
Ing Kareš je znám jako neustálý kritik všeho a všude.Má neuvěřitelnou schopnost rozvrátit každou skupinu lidí do které se vloudí.Jeho příspěvky musí již nechat v klidu všechny kolem. Nenechte si otrávit život člověkem , který neumí nic jiného.
Autor:Občan Vloženo: 2018-01-25 13:03:43 IP: 109.72.2.***
Pan Kareš opět nezklamal. Divím se že tento čestný člověk každý den parkuje v Hrabákově ulici v zákazu vjezdu.

REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka