www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Přivítejte s námi PADESÁTKU!

2018-01-02 07:42:12 | Radka Svobodová ©

Přípravy na jubilejní ročník Hudebního festivalu Antonína Dvořáka běží na plné obrátky. Padesáté výročí je vždy důvod k oslavě, ať už v životě, firemní tradici, historii značky nebo trvání akce a festival klasické hudby není výjimkou. A když 50, tak se vší parádou!

Foto

Ze zahájení loňského ročníku.
(Zdroj foto Radka Svobodová)

Už nyní se můžete těšit na řadu vynikajících umělců v čele s Gabrielou Beňačkovou, Radkem Baborákem, Václavem Hudečkem, Pavlom Breslikem, Janou Bouškovou a dalšími výjimečnými sólisty i ansámbly. Jubilejní ročník Hudebního festivalu Antonína Dvořáka Příbram bude probíhat celkem 6 týdnů, od 24. dubna do 7. června 2018.

Čím je festival Antonína Dvořáka Příbram jedinečný?

* Neodehrává se pouze na jednom místě, ale svými koncerty pokrývá velkou část příbramského regionu. Oslovuje tak nejen skalní příznivce klasické hudby, ale také širokou veřejnost. Všichni fanoušci si navíc mohou vychutnat koncertní vystoupení v podání interpretů té nejvyšší úrovně.

* Využívá širokou paletu koncertních prostor - ambity Svaté Hory, Památník A. Dvořáka ve Vysoké u Příbrami, zámky v Březnici a v Dobříši, galerie, kostely či venkovní prostory. Tradiční i nevšední místa podtrhují atmosféru jednotlivých vystoupení.

* Nová koncepce festivalu zahrnuje kromě klasických koncertů také řadu akcí zaměřených na děti, mládež i seniory. Stále větší oblibě se těší unikátní open air projekt Den s Antonínem Dvořákem. Díky širšímu záběru se v posledních dvou letech podařilo navýšit návštěvnost o více než 120 %!

Festival má stabilní podporu Města Příbram a je prioritní akcí Středočeského kraje. Záštitu mu udělila hejtmanka Středočeského kraje Ing. J. Pokorná Jermanová, v roce 2017 obdržel festival záštitu ministra kultury Mgr. D. Hermana.

Podrobnější informace včetně detailního programu, zahájení předprodeje vstupenek a dalších aktualit můžete průběžně sledovat na webových stránkách www.hfad.cz nebo na facebookovém profilu festivalu www.facebook.com/hfadpribram.


Radka Svobodová ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka