www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Sobotní zahájení adventu v Příbrami: Živý betlém v oknech knihovny, Chůdadlo, Ježíškova dílna nebo iluzionistická překvapení

2017-11-30 08:39:21 | Město Příbram, Pavlína Svobodová ©

Horký voňavý punč, vánoční melodie, slavnostní atmosféra a lidmi zaplněné náměstí T. G. Masaryka. To vše se včetně slavnostního rozsvícení vánočního stromu a bohatého kulturního programu stalo již tradičním symbolem blížících se Vánoc v Příbrami.

Foto

Videomapping v Příbrami.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Letošní zahájení adventu se uskuteční v sobotu 2. prosince. Zajímavým zážitkem se jistě stane originální vystoupení betlémských postav, které ožijí za doprovodu videomappingových a světelných efektů v oknech Knihovny Jana Drdy.

Herečky a herci Malého svatohorského divadélka Gymnázia pod Svatou Horou znázorní Pannu Marii, Josefa, pastýře, Tři krále a chybět nebude ani Betlémská hvězda. Diváci uvidí také Ježíška, který vynikne zejména díky videomappingovým efektům, světelné show a propracované hře světel. Celým příběhem bude provázet vypravěč, který Ježíškovo narození a celý betlémský příběh přiblíží.

Během odpoledne, které na náměstí TGM začne v 15 hodin, návštěvníci uvidí různá hudební a divadelní vystoupení, na chůdách se mezi nimi „proletí“ andělé z uskupení komediantů vystupujících pod názvem Chůdadlo a na místě bude také Ježíšek a jeho dílna. Pro děti jsou připraveny soutěže za drobné odměny – jako jsou například balónky ve tvaru zvířátek a sladkosti.

Náměstí TGM se také rozezní vánočními písněmi v podání dětského sboru ze ZUŠ Rožmitál pod Třemšínem pod vedením Aleny Packové, diváky roztančí folklorní skupina Kamýček a k vidění budou během programu i kouzla, která k času Vánoc neodmyslitelně patří. Čarovat a kouzlit se prý bude ještě více než vloni, tak se nechme překvapit. Program zakončí vystoupení skupiny C&K VOCAL.

Vánoce mají nejen kulturní a společenský rozměr, ale i náboženský a duchovní. Rozsvícení vánočního stromu a první svíce na adventním věnci proto tradičně uvedou v 18,45 hodin starosta města Jindřich Vařeka a páter Jan Kuník ze Svaté Hory se svým adventním zamyšlením.

K dostání budou stejně jako vloni hrnky s vánoční tematikou. Design letošní kolekce dostali na starost žáci příbramských uměleckých a základních škol, kteří porcelán vymalovali vlastními návrhy. Finanční výtěžek z prodeje hrnků půjde na pejsky v lazeckém útulku. Pokud si hrneček odnesete jako vzpomínku, snad se spolu s jeho užíváním přelije příjemná předvánoční atmosféra i do dalších vašich dní.

Kompletní program letošních Vánoc v Příbrami najdete na adrese: www.vanoce.pribram.eu, případně si můžete vyzvednout programovou brožurku v Infocentru Městského úřadu v Zámečku – Ernestinu a v Infocentru Knihovny Jana Drdy.


Vánoční trh při zahájení adventu na náměstí TGM

Samozřejmostí budou stánky s občerstvením a tradičním vánočním zbožím. Sortiment bude bohatý: bramboráky, steaky, halušky s uzeným masem, guláš, langoše, katův šleh, pečené brambory, sýry klobásy, párek v rohlíku, vařená kukuřice, trdelník, pečené kaštany, ovocné špízy, domácí vánočky. K dostání budou alkoholické i nealkoholické nápoje: čaj, svařené víno, kotlíkový svařák, slovenská medovina, punč, dětský punč, čerstvě pražená káva a kávové nápoje.

Na místě budou i stánky s výrobky tradičních řemesel: Vizovické pečivo, adventní věnce a dekorace, keramika, svícny, svíčky, vánoční perníčky, včelí produkty (med, medovina, svíčky, kosmetika) s dětskou dílničkou – zdobení perníkové chaloupky, vánoční cukroví a cukrářské výrobky, proutěné zboží nebo jmelí.


Pavlína Svobodová,
tisková mluvčí


Město Příbram, Pavlína Svobodová ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka