www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Příbramský advent startuje již tuto sobotu

2017-11-27 09:20:43 | Město Příbram, Pavlína Svobodová ©

Přichází advent a s ním i Příbramské Vánoce. Vánoční strom, jako symbol zahájení adventu, slavnostně rozsvítíme na náměstí T. G. Masaryka v sobotu 2. prosince. Program je i letos koncipován na sobotu tak, aby si ho diváci mohli užít v poklidu, jak se k adventu sluší a patří. Program začne na náměstí TGM v 15 hodin, kdy vystoupí kapela Plzeňský mls.

Foto

Advent 2016 na náměstí TGM v Příbrami.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Hlavním hudebním hostem bude skupina CK Vokal. Během odpoledne a podvečera se kromě zpívání koled a vyprávění vánočních příběhů budou na jevišti předvádět také folklórní tance a kouzla, k vidění bude iluzionistické vystoupení nebo Betlémský příběh divadla Abraka Muzika. Děti se naučí žonglovat v žonglérské školičce a mohou celé odpoledne tvořit v Ježíškově dílně, která bude otevřena i během bronzového a stříbrného víkendu na náměstí 17. listopadu.

V 18,45 hodin proběhne tradiční adventní zamyšlení faráře, projev starosty města, požehnání adventního věnce a slavnostní rozsvícení vánočního stromu. Večer na náměstí TGM završí dvě projekce Živého betléma s videomappingovými a světelnými efekty.

I letos se děti mohou těšit na Ježíškovu dílnu. Bude otevřena během zahájení adventu na náměstí TGM, ale i během bronzové a stříbrné neděle na náměstí 17. listopadu. V dílničce si děti s pomocí vyučujících z Domova dětí a mládeže Příbram vyrobí dárek s vánoční tematikou.

Chybět nebude ani Ježíškova pošta. Speciální červená schránka na dopisy pro Ježíška, do které mohou děti vhodit svůj dopis, bude v průběhu tohoto týdne instalována na náměstí 17. listopadu. Pro rodiče bude následně připravena „poštovní“ služba Dopis od Ježíška. Ježíšek uloží odpovědi na dopisy na Městském úřadu Příbram (Tyršova 108, přízemí, Odbor kancelář města) a zde si je rodiče mohou od pondělí 4. prosince vyzvedávat, případně si je mohou stáhnout z webových stránek www.vanoce.pribram.eu.

Během zahájení adventu, ale i během adventních trhů budou opět v prodeji tematické hrnky. Design letošní kolekce dostali na starost žáci příbramských uměleckých a základních škol, kteří porcelán vymalovali vlastními návrhy. Finanční výtěžek z prodeje hrnků půjde na pejsky v lazeckém útulku. Pokud si hrneček odnesete jako vzpomínku, snad se spolu s jeho užíváním přelije příjemná předvánoční atmosféra i do dalších vašich dní.

Kompletní program letošních Vánoc v Příbrami najdete na adrese: www.vanoce.pribram.eu, případně si můžete vyzvednout programovou brožurku v Infocentru Městského úřadu na Zámečku – Ernestinu a v Infocentru Knihovny Jana Drdy.


Pavlína Svobodová,
tisková mluvčí


Město Příbram, Pavlína Svobodová ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka