www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Spolek ve čtvrtek: pravidelný kulturspam

2017-10-24 08:46:23 | Spolek ve čtvrtek, Libor Michvocík ©

Milí přátelé, poslední kulturspam (tohoto roku) věnujeme terapeutické technice PERSUAZE. Možná jste plánovali, že přesně za týden - ve čtvrtek 26. října, budete určitě doma odpočívat. Ale kdež! Večer jsme pro vás vymyslili zábavu mnohem lepší než sledování amerického dramatu o drogách na Nova Cinema.

Foto

(Zdroj upoutávek: Libor Michvocík)

Pro vás bude zajisté nejlepší vyrazit na koncert čtyřiasedmdesátiletého barda českého blues - Jana Spáleného v plné polní. Tedy s kompletní sestavou ASPM. Protože to plánují i mnozí jiní, které zajisté rádi potkáte, bude lepší využít online nákupu lístku zde: http://www.divadlopribram.eu/program-a-aktuality/. To je tak pohodlné, tomu se nedá odolat! Že?

A hned 3. listopadu, ještě rozechvělí z chrapláku Spáleného rádi navšívíte intimní prostor Čajovny Na Zemi, V Brance, v Příbrami. Dáváme tam Deliou. Skvělá česká houslistka Jitka Malczyk (Neotrad, Lua, Lakuna) a harfenistka Celestine Doedens z Bretaně. Jejich hudba je emotivní, plná dynamiky i hraní s tichem, přímá i tajemná, něžná i lidově syrová, dovolí vám snít nebo vás strhne do divokého tance a zároveň vypráví příběh. Ve svých autorských skladbách čerpají z vlastních hudebních kořenů a cest (Bretaň, Čechy, Morava, Maďarsko, Balkán, Skandinávie). Vašemu rozhodování jistě napomůže informace, že Celestine bude hrát na harfu od příbramského harfenisty, a že celé vystoupení bude při svíčkách a roztopených kamnech. A navíc to nebude ve čtvrtek, ale v pátek. Tak bacha! Těšíme se na vás v počtu cca 30, což je kapacita prostoru. Nepropadejte panice, lístky jsou již v předprodeji jako obvykle.

Ve čtvrtek 9. listopadu další kolo tradičního filmového festivalu SNOW FILM FEST v našem městském kině. Začínáme v šest večer, abychom porci nejúspěšnějších filmů loňského roku stihli.

A zřejmě poslední akcí roku bude PIVO. Věřili byste tomu, že jsme se za uplynulých osm let nevěnovali pivu? Celých dvě stě programů muselo proběhnout, abychom to napravili. A vy u toho nesmíte chybět. Přijede Mgr. Michal Horáček, historik moderních hospodářských a sociálních dějin. Hlavně se zabývá dějinami pivovarnictví, zejména podobou a proměnou pivovarských technologií a historickými kořeny vzniku pivních stylů. Možná proto, že kromě hlavního oboru vystudoval také obor kvasná technologie. Je autorem blogu Pivní partyzán. (http://pivnipartyzan.blogspot.cz/.

Akce se jmenuje "Vliv vývoje pivovarské technologie na podobu pivovarů i na výsledný produkt". Přednáška bude spojena s degustací cca 10 pivních vzorků. Účast bude omezena - vstupenky za 200,- jsou již v předprodeji a mizí závratným tempem. Tady bych neváhal, vážení! Předprodej zde: http://www.spolekvectvrtek.cz/vstupenky.php.

Jasně cítím, že jste dostatečně přesvědčeni. Uvidíme se tedy brzy. Hezké dny!

Libor Michvocík,
Spolek ve čtvrtek


Spolek ve čtvrtek, Libor Michvocík ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka