www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Jablkoň i Petra Janů vystoupí již brzy v Příbrami

2017-10-23 08:45:38 | Jitka Honischová ©

Česká skupina Jablkoň nebo populární zpěvačka Petra Janů navštíví příbramské divadlo. Oba koncerty se konají hned den po sobě. Jablkoň - 24. října a Patra Janů - 25. října.

Foto

Česká skupina Jablkoň.
(Zdroj foto: Jitka Honischová)

Jablkoň se pohybuje na hranicích moderní vážné hudby a popu. Skupina vznikla před více než třiceti lety a v současné době hraje v této sestavě: Michal Němec (jediný zakládající člen) – zpěv, kytara; Martin Carvan – kytary, sbor; Johnny Judl – fagot, baskytara, elektrická kytara, sbor; Petr Chlouba – bicí, perkuse, sbor; Marie Puttnerová - zpěv.

Petra Janů svou uměleckou dráhu započala v roce 1972, kdy vystupovala v divadle Semafor. V roce 1980 vydala album „Exploduj!“ a stala se ojedinělou rockerkou na české hudební scéně. Petra získala i ocenění „Zlatý slavík“. S doprovodnou skupinou Amsterdam vystupuje od roku 2015.

A co jí vedlo k tomu se s Amsterdamem spojit? „Napadlo to Romana Štefla, který pro mě v devadesátých letech produkoval desku „Album“. Amsterdam kdysi dávno doprovázel i Ilonu Csákovou, pak se kluci rozutekli a po letech zase sešli. Ve výběru možných adeptek na zpěvačku jsem jim tak nějak vypadla já. Mně se ten nápad docela zamlouval. Přišla jsem za nimi na zkoušku, zazpívala pár písniček a byla ruka v rukávu. Rozhodně jsem udělala dobře. Na koncerty s nimi se těším, moc mě to baví,“ říká zpěvačka v jednom z rozhovorů pro magazín Revue.

Skupina Amsterdam s Petrou Janů.


Jitka Honischová ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka