www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Spolek ve čtvrtek - kulturspam č. 29

2017-08-28 08:10:47 | Spolek ve čtvrtek, Libor Michvocík ©

Divadlo už vyvěsilo program na říjen, tak je načase vylézt ze stanu a začít něco dělat. Aby nás zase nepředběhli! A vám jako prvním odtajníme naši hedvábnou stezku kultury vinoucí se podél vašich srdcí.

Foto

Pro dámy tu máme sladký bonbónek v podobě dua z jednoho příbramského dvorku - Petra Vašiny a Ivana Koreného.
(Z upoutávky)

Pro dámy tu máme sladký bonbónek v podobě dua z jednoho příbramského dvorku - Petra Vašiny a Ivana Koreného. Aby "sweet melody boys" zvládli vaše vilné pohledy, přizvali k sobě třetího - perkusistu Jiřího Kollmana. A celá recitální seance se bude odehrávat v Clubu Barovka, bývalé vinárně ve sklepích našeho Kulturhauzu! Ve středu 13. září si nic neplánujte! Lístky si už klidně kupujte v předprodeji zde: www.spolekvectvrtek.cz/vstupenky.php Dokud jsou.

Z kulturního domu ani nemusíte odcházet - dejte si čtvrteční snídani, obídek a pak se přesuňte do Klubu Gymnázia, Legionářů, kam vám přivezeme ukázat chrabrého bojovníka z prezidentského ringu. Lékař, pedagog a vědec - MUDr. Marek Hilšer, Ph. D. je občanským aktivistou. V roce 2014 si svlékl tričko na tiskové konferenci premiéra Bohuslava Sobotky a ukázal nápis „Premiére, odvahu“ na svém těle. Bylo to v době, kdy se na Ukrajině objevili neoznačení ruští vojáci, a kdy se zároveň prezident Miloš Zeman chystal pozvat do Česka šéfa Kremlu Vladimira Putina. Na 1. lékařské fakultě učí studenty a zároveň je vědeckým pracovníkem, který usiluje o vývoj nových způsobů léčby rakoviny. Pomáhal v Africe. Dvakrát byl jako dobrovolník na lékařské misi humanitární organizace ADRA v Keni. Ve čtvrtek 14. září bude v Příbrami.

V říjnu nás společně čeká a nemine česká bluesová legenda Jan Spálený & ASPM. 33 let na pódiích a my jsme rádi, že 26. října zase i u nás. Lístky jsou v předprodeji – tak si je kupte: www.divadlopribram.eu/program-a-aktuality.

V listopadu vám v premiéře představíme něco křehkého. Projekt DELIOU je listí, rozbouřené moře, hluboká tůň i smaragdový les. Divoký i romantický tanec na křídlech větru do Bretaně, procházka Paříží, lichými rytmy přes Karpaty na Balkán a na létajícím koberci pro kouzlo Orientu. Houslistka Jitka Malczyk a harfenistka Celestine Doedens svůj nástroj vystudovaly a interpretační zkušenosti nabraly po celém světě. V autorských skladbách čerpají ze svých cest a vlastních hudebních kořenů (Bretaň, Čechy, Maďarsko). V improvizacích vycházejí z tradičního folkloru Čech, Moravy, Bretaně, Balkánu a Skandinávie. Hudba Deliou je emotivní, plná dynamiky i hraní s tichem, přímá i tajemná, něžná i lidově syrová, dovolí vám snít nebo vás strhne do divokého tance a zároveň vypráví příběh. Viz www.youtube.com/watch?v=ptGNYbvDtvk. Omezený počet vstupenek a už dnes jsou v předprodeji. www.spolekvectvrtek.cz/vstupenky.php.

Těšíme se na vás

Libor Michvocík,
Spolek ve čtvrtek


Spolek ve čtvrtek, Libor Michvocík ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

Doporučujeme!

Spolek ve čtvrtek

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka