www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Letní kino Příbram jede v retro stylu

2017-06-23 07:59:46 | Město Příbram, Pavlína Svobodová ©

V sobotu 1. července zahajuje Letní kino Příbram letošní sezónu filmem Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka. Začátek promítání je naplánován na 21,30 hodin. Vstupné je za retro cenu 20 korun, občerstvení zajištěno, deky a podsedáky s sebou.

Foto

Letní kino Příbram jede v retro stylu.
(Foto Město Příbram, Pavlína Svobodová ©)

Minulé léto město Příbram po třech letech znovu otevřelo brány letního kina v areálu Nového rybníka pro promítání pod širým nebem. Koncerty se na tomto místě každoročně v letním období konají každou chvíli, ale posledních pár let se nepromítalo. Vloni jsme si tedy vyzkoušeli, že zájem ze strany diváků o promítání je poměrně veliký, proto v něm chceme pokračovat i letos. Technologie promítání je špičková, ale bohužel analogová. Filmy jsou totiž promítány klasicky přes kotouče. Tento fakt nás v dnešní době digitálního promítání omezuje v nabídce filmů. Nově natočené filmy se do analogu – tedy na pásky – už nepřevádějí.

V květnu jsme oslovili občany, aby si z možné nabídky „kotoučových“ filmů vybrali 5 filmů, které by chtěli v průběhu léta v letním kině zhlédnout.

Hlasování dopadlo takto:
* Rivalové
* Edith Piaf
* Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka
* Probudím se včera
* Obsluhoval jsem anglického krále

Prvním filmem, který promítneme, je Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka. Další termíny promítání budou zvoleny dle aktuálního počasí.

Film vychází z populárního televizního seriálu Okresní přebor. Jak sám název naznačuje, ve filmu se objeví legendami opředená postava trenéra s licencí - Josefa Hnátka. Protože v samotném seriálu se tento muž vyskytoval pouze jako popel rozprášený na houslickém hřišti, rozhodli se tvůrci, že ho divákům představí i ve své živoucí podobě. Příběh celovečerního filmu je tak situován do doby jeho života a rozehrává dilema muže, pro něhož je fotbal celý jeho život. Dokonce víc než život. Titulní roli houslické persóny ztvární divadelní režisér, umělecký šéf pražského Dejvického divadla a příležitostný herec Miroslav Krobot.

Více info zde: https://www.csfd.cz/film/274728-okresni-prebor-posledni-zapas-pepika-hnatka/prehled/.

Pavlína Svobodová,
tisková mluvčí

(Foto Pavlína Svobodová ©)
(Foto Pavlína Svobodová ©)


Město Příbram, Pavlína Svobodová ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

Doporučujeme!

Spolek ve čtvrtek

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka